2022’nin en kötü teknoloji patronları belli oldu! Listede tanıdık isimler var

Photo of author

By admin

2022 yılı teknoloji sektörü için bir dönüm noktası oldu. Sektörde yoğun değişimler oldu ve tanıdığımız büyük patronlar zaman zaman başarılarıyla karşımıza çıktı. Ancak bu patronlardan bazıları daha çok “başarısızlıkları” ile gündeme çıkıyordu. Yıl bitmeden önce, 2022’nin en kötü teknoloji patronları da belirlenmiş oldu. Listede Meta’nın patronu Zuckerberg ve dünyanın en zengin iş insanı Elon Musk ve diğer isimler yer alıyor.

2022’nin “en berbat” teknoloji patronları belirlendi

2022’nin en kötü patronları arasında yer alan Elon Musk, Twitter süreçleriyle interneti kasıp kavurmuştu. Ancak yaptığı hamleler ona çok pahalıya patladı. Başlangıçta bir şaka yaparak Twitter’ı satın alacağını söylemişti. Daha sonra ise gerçek bir teklifle yeniden satın alma girişimine buldu ve bunu takiben “Twitter botlarını” suçlayarak satın alma teklifinden geri adım attı.

Ancak Elon Musk yaptığı girişiminden cayma konusunda başarısız oldu ve yasal süreçlerle boğuşmak zorunda kaldı. Sonuç olarak, zorunlu bir şekilde Twitter’ı 44 milyar dolara satın aldı. Twitter’ın başına geçince de yaptıklarıyla eleştirilere maruz kalmıştı. Bu olaylardan sonra Elon Musk, en berbat teknoloji patronları arasına geçti.

Elon Musk’ı takiben karşımıza Sam Bankman-Fried çıkıyor. FTX ve Alamada Research skandallarıyla kripto para dünyasını sarsan Fried, geçtiğimiz vakitlerde tutuklanmıştı. “Amerikan tarihinin en büyük mali dolandırıcılıklarından biri” ile suçlanan Fried, 2022’nin en kötü teknoloji patronu olarak kayıtlara geçti.

Listede Meta’nın sahibi Mark Zuckerberg de yer alıyor. Şirket ismini Meta ile değiştirmesiyle ve Metaverse dünyasına yaptığı yönelimlerden sonra Zuckerberg, şirketinin hisselerinde inanılmaz bir düşüş gördü. Daha sonra ise bir günde 11.000 çalışanını işten çıkarmıştı.

Son olarak ise Theranos skandalıyla bir zamanlar gündem olan Elizabeth Holmes, 2022’in en kötü teknoloji patronları arasındaki yerini kaybetmedi. Holmes bu yıl “kan testi sistemi” üzerinden yatırımcılarını dolandırma suçundan 11 yıl hapis cezası aldı.

Yorum yapın

vapeayr.net seniorpuffs.com shoppuffer.com vozol10000.com Bypuff.com Vozol Puff Türkiye Distribütörü Resmi Satış Sitesi olarak en çok satan aromaları ve en çok satan puff modellerini sizler için temin etmekte kapıda ödeme güvencesiyle sizlere gönderim sağlamaktadır. vozol Elf bar 5000 Vozol 5000 Vozol 6000 Vozol 7000 Vozol 10000 Vozol 12000 Vozol likit Stlpuff.com puff, puff bar, elf bar, vozol tüm puff çeşitlerinin resmi satış sitesi olarak kapıda ödeme güvencesiyle sizlere hizmet etmektedir. vozol Elf bar 5000 Vozol 5000 Vozol 6000 Vozol 7000 Vozol 10000 Vozol 12000 Vozol likit resmi satış siteleri