ABD’nin yeni UFO raporu yayınlandı, gizemi çözmek bir yana, daha da derinleştirdi

Photo of author

By admin

Tanımlanamayan hava olayları veya UAP’ler hakkında yeni bir ABD hükümeti raporu, gökyüzünde görülen tanımlanamayan cisimler hakkında pek çok gizemin devam ettiğini gösteriyor. Ancak bu raporda uzaylı veya dünya dışı kelimelerini bulmanız pek mümkün değil.

UAP’ler, daha popüler bir kısaltma olan UFO’lar veya tanımlanamayan uçan nesneler olarak bilinir. Bu cisimler genellikle bilimkurgularda sıklıkla gördüğümüz uzaylı ziyareti kavramlarıyla ilişkilendiriliyor. ABD hükümetinin artık UAP’ler hakkında Kongre’ye yıllık bir rapor yayınlaması gerekiyor. Perşembe günü, 2022 raporunun sınıflandırılmamış bir versiyonu kamuoyuna açıklandı.

2022 raporundaki dikkat çekici bir nokta, UAP olaylarının artmasıydı. Yeni raporların çoğu, havacılar da dahil olmak üzere Donanma ve Hava Kuvvetleri personelinden geldi. ODNI (Office of the Director of National Intelligence), 2021 raporundan bu yana 247 gözlem daha kaydetti ve ayrıca bu ön değerlendirme çıktıktan sonra keşfedilen veya bildirilen 119 gözlem daha ekledi. Bu, son 17 yıldaki toplam UAP gözlemlerini 510’a çıkarıyor.

Yeni UAP olaylarının sayısının artmasını birden çok faktör etkiliyor olabilir. ODNI, “UAP raporlama oranında gözlemlenen artışın kısmen, UAP’nin uçuş tehlikelerinin güvenliği veya potansiyel düşman toplama platformları olarak temsil edebileceği olası tehditlerin daha iyi anlaşılmasından ve kısmen de UAP raporlamasını çevreleyen damgalamanın azalmasından kaynaklandığını” söyledi. “Düşman toplama platformları” ifadesi, bazı UAP’lerin istihbarat bilgisi toplayan yabancı hükümetlerle bağlantılı olabileceği olasılığına bir gönderme olarak kullanılıyor.

ABD Savunma Bakanlığı’nın Tüm Alanlarda Anomali Çözüm Ofisi (AARO), UAP raporlarını topluyor ve analiz ediyor. AARO, yeni tanımlanan 366 rapordan 163’ünü “balon veya balon benzeri varlıklar” olarak nitelendiriyor. Yarım düzinesi, kuşları veya plastik torbalar gibi yüzen döküntüleri içeren “dağınıklık” olarak adlandırılıyor. Diğer 26 tanesi ise muhtemelen insansız hava aracıydı. Bu toplam, geriye 171 adet “nitelenmemiş ve ilişkilendirilmemiş” olay bırakıyor. Başka bir deyişle, UFO’lar hakkındaki gizem artarak devam ediyor.

ODNI ve AARO, gerçekten bilinmeyen nesneler hakkında kesin bir beyanda bulunmuyor. Raporda, “Bu karakterize edilmemiş UAP’lerden bazıları, olağandışı uçuş özellikleri veya performans yetenekleri sergiliyor gibi görünüyor ve daha fazla analiz gerektiriyor” diyor. Ayrıca ODNI, raporların çoğunun ayrıntılı verilerden yoksun olduğunu da ekliyor.

ODNI, UAP’lerin bir uçuş güvenliği riski oluşturduğunu, ancak UAP’ler ile ABD uçakları arasında bildirilen herhangi bir çarpışma olmadığını söylüyor. Genel olarak, rapor ayrıntılar konusunda zayıf ve ne yazık ki gezegenimizin ötesinden gelen ziyaretçilere dair dikkat çekici referanslar verilmiyor. Ama halen açıklayamadığımız yüzlerce olayın varlığını koruduğu da açıkça görülebiliyor.

Yorum yapın

vapeayr.net seniorpuffs.com shoppuffer.com vozol10000.com Bypuff.com Vozol Puff Türkiye Distribütörü Resmi Satış Sitesi olarak en çok satan aromaları ve en çok satan puff modellerini sizler için temin etmekte kapıda ödeme güvencesiyle sizlere gönderim sağlamaktadır. vozol Elf bar 5000 Vozol 5000 Vozol 6000 Vozol 7000 Vozol 10000 Vozol 12000 Vozol likit Stlpuff.com puff, puff bar, elf bar, vozol tüm puff çeşitlerinin resmi satış sitesi olarak kapıda ödeme güvencesiyle sizlere hizmet etmektedir. vozol Elf bar 5000 Vozol 5000 Vozol 6000 Vozol 7000 Vozol 10000 Vozol 12000 Vozol likit resmi satış siteleri