Ali Babacan’ın hareketi salonu coşturdu! Herkesin aklına Ekrem İmamoğlu geldi

Photo of author

By admin

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Atatürk Spor Salonu’nda düzenlenen “DEVA Partisi Hazır” etkinliğinde bir konuşma gerçekleştirdi.

CEKETİNİ ÇIKARTMA HAREKETİ SALONU COŞTURDU

Konuşmanın hemen başlarında “Cumhurbaşkanı Ali Babacan” sloganları yükseldi. Bunun üzerine Babacan, ceketini çıkararak açıklamalarına devam etti. Babacan’ın hareketi sonrası salonda alkış sesleri yükseldi.

AKILLARA İMAMOĞLU’NU GETİRDİ

Babacan’ın yaptığı hareket, İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun 6 Mayıs 2019’da gerçekleşen ancak iptal edilen seçim sonrası ceketini ve kravatını çıkararak mikrofona gelmesini hatırlattı.

“2. SENE BİTMEDEN ENFLASYONU TEK HANEYE İNDİRECEĞİZ”

Konuşmasında ilk kez bir siyasi partinin seçim tarihi açıklanmamışken hükümet programının uygulama detaylarını takvimiyle açıkladığını dile getiren Babacan, “İlk kez bir siyasi parti, tarımdan teknolojiye, ekonomiden insan haklarına, ne yapacağına dair günü gününe yapılmış bir çalışmayı seçmenlere sunuyor.” diye konuştu. Babacan, 22 eylem planının üç taşıyıcı sütun üzerine oturduğunu belirterek, bunların “güçlü, sürdürülebilir ve kapsayıcı ekonomi”, “özgür, güçlü ve mutlu bir toplum” ile “kaliteli kamu yönetimi, saygın ülke” olduğunu söyledi.

Dünyaya bir kez daha 2012’deki gibi “Türkiye modeli”ni göstermeye hazır olduklarını, bu eylem planları uygulamaya koyulduğunda Türkiye’nin 6 ayda dönüşüm yaşayacağını ifade eden Babacan, “İlk 6 ayda ekonomik kriz iklimini ortadan kaldıracağız. İkinci senemiz bitmeden enflasyonu tekrar düşük tek hanelere indireceğiz.” dedi.

“UZLAŞMA, İŞTİŞARE, MUTABAKAT DİYORUZ”

Tek bir kişiden bile vazgeçmeyeceklerini ve geride bırakmayacaklarını vurgulayan Babacan, şunları kaydetti: “Siyasi partilerle de konuşacağız. Şu andaki iktidarın ülkeyi geren, kutuplaştıran, beriki-öteki diye ayıran, ayrıştıran uygulamalarına inat, biz her zaman istişare, uzlaşma diyeceğiz. Ülkemizin çıkış yolunun ancak ve ancak siyasi uzlaşmayla ve toplumsal uzlaşmayla olduğunu gayet iyi biliyoruz. Onun için birileri bu altılı masayı bir türlü anlamıyor, anlayamıyor. Çünkü kafaları öyle çalışmıyor. Beraber oturup bu ülkenin meselelerini hiç kimseyle istişare etmeyenler, tek imzayla bu ülkeyi yönetenler bunu anlayamaz. Çünkü biz uzlaşma, istişare, mutabakat diyoruz. Bu ilkelerle yola çıktık, bu ilkelerle devam ediyoruz.”

Yorum yapın

vapeayr.net seniorpuffs.com shoppuffer.com vozol10000.com Bypuff.com Vozol Puff Türkiye Distribütörü Resmi Satış Sitesi olarak en çok satan aromaları ve en çok satan puff modellerini sizler için temin etmekte kapıda ödeme güvencesiyle sizlere gönderim sağlamaktadır. vozol Elf bar 5000 Vozol 5000 Vozol 6000 Vozol 7000 Vozol 10000 Vozol 12000 Vozol likit Stlpuff.com puff, puff bar, elf bar, vozol tüm puff çeşitlerinin resmi satış sitesi olarak kapıda ödeme güvencesiyle sizlere hizmet etmektedir. vozol Elf bar 5000 Vozol 5000 Vozol 6000 Vozol 7000 Vozol 10000 Vozol 12000 Vozol likit resmi satış siteleri