Alma mazlumun ahını… Apple bunu çoktan hak etmişti

Photo of author

By admin

Apple için teknoloji dünyasının en önemli ismi demek yanlış olmaz. Akıllı telefondan akıllı saate, tabletten kulaklığa kadar pek çok sektörün liderlik koltuğunu elinde bulunduran Amerikalı teknoloji devi, her zaman için doğru yolu seçmiyor olabilir. Aslında şirket kendisi için doğru olanı yapıyor ancak bu durum her yaptığının hukuki olduğu anlamına gelmiyor. Tıpkı geçtiğimiz günlerde kaybettiği patent anlaşmasına konu olan hamlesinde olduğu gibi.

Apple tarafından üretilen Apple Watch’ların birçok önemli özelliği bulunmasına rağmen, kalp ritmini takip etme özelliğinin en güçlü tansiyon aletleriyle bile yarışır olması oldukça takdir edilen bir durumdu.

Alma mazlumun ahını… Apple bunu çoktan hak etmişti

Ancak bu teknolojiye ilişkin patent hakkını elinde bulundurduğunu iddia eden AliveCor isimli şirket, Amerikalı teknoloji devini dava etmiş ve bu davayı kazanmıştı.

Bu karara itiraz eden Apple, sürecin bir üst mahkemede çözüleceğini düşünüyordu ancak işler hiç de istediği gibi gitmedi ve üst mahkeme de kararı onadı. Bu gelişmelerin ardından sessizliğe bürünen Apple’ın önündeki son şans ise Başkan Biden. Bu tarzı konulara ilişkin veto etme yetkisi bulunan Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Joe Biden eğer söz konusu yetkisini kullanmazsa, Apple bundan önce ve bundan sonra sattığı her Apple Watch için AliveCor’a 2 dolarlık ücret ödemesi yapacak.

Yorum yapın

vapeayr.net seniorpuffs.com shoppuffer.com vozol10000.com Bypuff.com Vozol Puff Türkiye Distribütörü Resmi Satış Sitesi olarak en çok satan aromaları ve en çok satan puff modellerini sizler için temin etmekte kapıda ödeme güvencesiyle sizlere gönderim sağlamaktadır. vozol Elf bar 5000 Vozol 5000 Vozol 6000 Vozol 7000 Vozol 10000 Vozol 12000 Vozol likit Stlpuff.com puff, puff bar, elf bar, vozol tüm puff çeşitlerinin resmi satış sitesi olarak kapıda ödeme güvencesiyle sizlere hizmet etmektedir. vozol Elf bar 5000 Vozol 5000 Vozol 6000 Vozol 7000 Vozol 10000 Vozol 12000 Vozol likit resmi satış siteleri