Amazon ve AB arasındaki anlaşma tamamlandı

Photo of author

By admin

Avrupa Komisyonu, anlaşmanın Amazon’un üçüncü taraf satıcılara nasıl davrandığına dair antitröst soruşturmalarını şimdilik rafa kaldıracağını söyledi. Amazon’un taahhütlere beş ila yedi yıl arasında uyması gerekecek, aksi takdirde ağır para cezalarıyla karşı karşıya kalabilir.

Anlaşma, Amazon’un temmuz ayında yaptığı birkaç ön taahhüdü içeriyor. Amazon diğer şeylerin yanı sıra, müşterilerin ürünü hızlı bir şekilde satın alabilmesi için Satın Alma seçeneklerinde tüm satıcıları eşit olarak sıralayacak. Amazon, başka bir satıcı ürünü önemli ölçüde farklı bir fiyat ve/veya teslimat süresiyle sunarsa ikinci bir Satın Alma önerisi görüntüleneceğini söylüyor.

AB’deki üçüncü taraf satıcılar ayrıca ürünlerini artık Amazon’un teslimat veya lojistik hizmetlerini kullanmak zorunda kalmadan Prime aracılığıyla sunabilecek. Ayrıca Amazon, lojistik veya popüler ürünlerin taklit versiyonlarını oluşturmak da dahil olmak üzere üçüncü taraf satıcılarla ilgili kamuya açık olmayan verileri kendi işine fayda sağlama amacıyla kullanamayacak.

Amazon ve AB arasındaki anlaşma tamamlandı

Nihai anlaşma, üçüncü taraf satıcıların, Amazon tarafından sunulanlara benzer teslimat hizmetleri sunabilmeleri için Amazon müşterileriyle doğrudan iletişim kurmasını kolaylaştırmak gibi bazı ek taahhütler de içeriyor.

Uzlaşma beş yıl süreyle geçerli olacak. Prime ve ikinci Satın Alma seçenekleri taahhütleri yedi yıl sürecek. Anlaşma, İtalya dışında Avrupa Ekonomik Alanı’nın tümünde geçerli olacak. Ancak İtalya ülkenin kendi rekabet kurumunun Amazon’a ceza vermiş olması sebebiyle anlaşma dışı kalacak.

AB düzenleyicileri, Amazon’un anlaşmanın şartlarına uymadığını tespit ederse, Komisyon, antitröst kurallarının ihlal edildiğini tespit etmek zorunda kalmadan şirkete küresel yıllık gelirinin %10’una kadar para cezası verebilir. Amazon’un 2021 gelirine göre bu ceza 47 milyar dolar bulabilecek bir miktar. Alternatif olarak AK, anlaşma şartlarına uymadığı her gün için Amazon’a günlük cirosunun %5’i kadarını kapsayan ayrı bir ceza da verebilir.

Yorum yapın

vapeayr.net seniorpuffs.com shoppuffer.com vozol10000.com Bypuff.com Vozol Puff Türkiye Distribütörü Resmi Satış Sitesi olarak en çok satan aromaları ve en çok satan puff modellerini sizler için temin etmekte kapıda ödeme güvencesiyle sizlere gönderim sağlamaktadır. vozol Elf bar 5000 Vozol 5000 Vozol 6000 Vozol 7000 Vozol 10000 Vozol 12000 Vozol likit Stlpuff.com puff, puff bar, elf bar, vozol tüm puff çeşitlerinin resmi satış sitesi olarak kapıda ödeme güvencesiyle sizlere hizmet etmektedir. vozol Elf bar 5000 Vozol 5000 Vozol 6000 Vozol 7000 Vozol 10000 Vozol 12000 Vozol likit resmi satış siteleri