AMD, Isınan RX 7900 XTX Ekran Kartlarını Değiştirme Sözü Verdi

Photo of author

By admin

AMD, kısa süre önce Radeon RX 7900 XTX ekran kartlarında yaşanan sıcaklık sorunlarını doğrulamıştı. Şirket çok az sayıda kartın sorunlardan etkilendiğini söylüyor. AMD tarafından üretilen küçük bir RX 7900 XTX partisi, etkilenen kartların aşırı ısınmasına neden olan hatalı bir soğutma sistemiyle geliyor.

AMD Radeon Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Scott Herkelman, yaptığı röportajda sorunlu Radeon ekran kartlarının değiştirileceğine söz verdi. Bu esnada, sorunun yalnızca AMD üretimi (Made by AMD) referans tasarım kartlarda ortaya çıktığını tekrar hatırlatalım. Üretim ortakları tarafından tasarlanan özel soğutmalı RX 7900 XTX modellerinde hiçbir sorun yok.

Ancak, AMD üretimi referans kartlar üretim ortakları tarafından da piyasaya sürüldü. Yani Gigabyte kutusunda referans tasarım RX 7900 XTX ekran kartı görebilirsiniz. AMD, eğer ısınma sorunlarıyla karşı karşıya kalırsanız garanti kapsamında değişimin olacağını söylüyor.

AMD.com’dan satın aldıysanız teknik destek hattımızı arayın veya üretim ortaklarımızdan birinden ekran kartı satın aldıysanız onların servisini arayın. Sorunu çözdük. Küçük bir buhar odasında sorun var. Bu sorun kartların çok küçük bir dilimini etkiliyor.

Son günlerde ortaya çıkan raporlarda referans Radeon RX 7900 XTX ekran kartlarının 110 santigrat derece bağlantı (hotspot) sıcaklığına ulaştığı söyleniyordu. AMD hata kaynağını bulmuş görünüyor ve sorun yaşayanlara çözüm sağlanacak.

Yorum yapın

vapeayr.net seniorpuffs.com shoppuffer.com vozol10000.com Bypuff.com Vozol Puff Türkiye Distribütörü Resmi Satış Sitesi olarak en çok satan aromaları ve en çok satan puff modellerini sizler için temin etmekte kapıda ödeme güvencesiyle sizlere gönderim sağlamaktadır. vozol Elf bar 5000 Vozol 5000 Vozol 6000 Vozol 7000 Vozol 10000 Vozol 12000 Vozol likit Stlpuff.com puff, puff bar, elf bar, vozol tüm puff çeşitlerinin resmi satış sitesi olarak kapıda ödeme güvencesiyle sizlere hizmet etmektedir. vozol Elf bar 5000 Vozol 5000 Vozol 6000 Vozol 7000 Vozol 10000 Vozol 12000 Vozol likit resmi satış siteleri