Apple, biraz geç kalmış olsa da, AirTags için beklenen güncellemelerini yayınladı

Photo of author

By admin

Apple, yakın çevrenizdeki bilinmeyen AirTag’leri bulmayı kolaylaştıran, oldukça geç kaldığı söylenebilecek ürün yazılımı güncellemelerini sunuyor. Bu güncellemeler, şirketin bu cihazların başkalarını takip etmek için kötüye kullanılmasını engelleme çabalarının bir parçası olarak karşımıza çıkıyor.

Takip etme sorunu ilk olarak Mayıs 2021’de The Washington Post’un bir araştırma raporunun AirTag ile birini takip etmenin nispeten kolay olduğunu göstermesiyle ortaya çıktı. Bir kişinin üzerine yerleştirildiğinde, cihaz birkaç dakikada bir iPhone’a doğru konumu, hatta tam bir adresi detaylandırarak iletebiliyor.

Şimdi Ürün Yazılımı Güncellemesi 2.0.24 ile, Hassas Bulma (Precision Finding) özelliği, sizinle birlikte hareket eden bir AirTag algılarsa “bilinmeyen bir AirTag’i bulmak” yeteneğine kavuşacak. Ayrıca, “sahibinden ayrı bir AirTag sizinle birlikte seyahat ettiğinde” size haber veren iPhone bildirimleri alacaksınız ve AirTag, onu kolaylıkla bulabilmeniz için bir ses çıkarmaya başlayacak. Apple, Nisan ayındaki 1.0.301 güncellemesinin bir parçası olarak da AirTag’lerin sesini artırarak önemli bir adım atmıştı.

Ayrıca bu güncellemede, AirTag’in ivmeölçerinin belirli senaryolarda etkinleşmemesine sebep olan bir hatayı düzelten Donanım Yazılımı Güncellemesi 2.0.36 da bulunuyor. Bu düzeltme, iPhone’unuzun AirTag’inizin veya üzerinize yerleştirilmiş bir AirTag’in hareket edip etmediğini daha doğru bir şekilde algılamasına yardımcı olacağı söyleniyor.

Bu güncellemeleri almak için tek yapmanız gereken, AirTag’inizi, Bluetooth sinyalinin maksimum menzili içinde olacak şekilde iPhone’unuzun 10 metre yakınına yerleştirmek. Üretici yazılımı otomatik olarak indirilecektir. Ancak bazı gereksinimler bulunuyor.

AirTag destek sayfasına göre ana cihazınızın iOS 16.2 veya sonraki bir sürümü çalıştırıyor olması gerekiyor. Hassas Bulma değişiklikleri ise, bu akıllı telefonlara uzamsal (üç boyutlu) farkındalık kazandıran Ultra Geniş Bant teknolojisi ile birlikte gelen bir iPhone modeline sahip olmanızı gerektiriyor.

Şirket, Nisan ayında Üretici Yazılımı Güncellemesi 1.0.301’i ilk kez kullanıma sunmaya başladığında, bunun dört güncellemeden ilki olacağının sözünü vermişti ve bu son grupla birlikte AirTags ikinci ve üçüncü güncellemelerini almış oldu.

Yorum yapın

vapeayr.net seniorpuffs.com shoppuffer.com vozol10000.com Bypuff.com Vozol Puff Türkiye Distribütörü Resmi Satış Sitesi olarak en çok satan aromaları ve en çok satan puff modellerini sizler için temin etmekte kapıda ödeme güvencesiyle sizlere gönderim sağlamaktadır. vozol Elf bar 5000 Vozol 5000 Vozol 6000 Vozol 7000 Vozol 10000 Vozol 12000 Vozol likit Stlpuff.com puff, puff bar, elf bar, vozol tüm puff çeşitlerinin resmi satış sitesi olarak kapıda ödeme güvencesiyle sizlere hizmet etmektedir. vozol Elf bar 5000 Vozol 5000 Vozol 6000 Vozol 7000 Vozol 10000 Vozol 12000 Vozol likit resmi satış siteleri