Apple için kötü haber: Hindistan, USB-C şartını onayladı

Photo of author

By admin

Geçtiğimiz ekim ayında Avrupa Komisyonu, tüm elektronik cihazlar için USB-C şartını onayladı. Şimdi de AB’nin ardından Hindistan da benzer bir karara imza atıyor. Hindistan hükümeti, mobil cihazlar için tek bir bağlantı noktasını zorunlu kılacak düzenlemeyi kabul etti.

Hindistan USB-C şartını onayladı

Günümüzde Hindistan, ABD’nin ardından dünyanın en büyük ikinci akıllı telefon pazarına ev sahipliği yapıyor. Ülkenin yüzde 95’inden fazlasının Android cihaz sahibi olduğu belirtilirken, bu cihazların çoğu halihazırda USB-C kullanıyor. Bu sebeple yeni düzenlemenin büyük bir etki oluşturmayacağını söyleyebiliriz. Ancak cihazlarında Lightning bağlantı noktasını kullanan Apple için işler değişecek. 

Yeni düzenleme kapsamında ülkedeki tüm akıllı telefon üreticileri ve teknoloji şirketleri, Mart 2025’e kadar elektronik ürünler için standart şarj bağlantı noktası olarak USB Type-C’ye geçmek zorunda kalacak. Bununla birlikte, USB-C için pratik kullanıma sahip olmayan bazı cihazlar, düzenlemenin dışında tutulacak.

Business Standard’a açıklamalarda bulunan Hindistan tüketici işleri bakanlığı sekreteri Rohit Kumar Singh, “BIS, USB-C tipi şarj cihazları için standartları bildirdi ve hükümet, cep telefonları ve giyilebilir elektronik cihazlar için iki yaygın şarj bağlantı noktası türü belirleyecek” sözlerini dile getirdi.

Hindistan Tüketici İşleri bakanlığı ise, yeni yasanın arkasındaki amacın hane başına düşen şarj cihazı sayısını azaltmak ve böylece üretilen e-atık miktarını en aza indirmek olduğunu söyledi. 

Yorum yapın

vapeayr.net seniorpuffs.com shoppuffer.com vozol10000.com Bypuff.com Vozol Puff Türkiye Distribütörü Resmi Satış Sitesi olarak en çok satan aromaları ve en çok satan puff modellerini sizler için temin etmekte kapıda ödeme güvencesiyle sizlere gönderim sağlamaktadır. vozol Elf bar 5000 Vozol 5000 Vozol 6000 Vozol 7000 Vozol 10000 Vozol 12000 Vozol likit Stlpuff.com puff, puff bar, elf bar, vozol tüm puff çeşitlerinin resmi satış sitesi olarak kapıda ödeme güvencesiyle sizlere hizmet etmektedir. vozol Elf bar 5000 Vozol 5000 Vozol 6000 Vozol 7000 Vozol 10000 Vozol 12000 Vozol likit resmi satış siteleri