Apple yeni fabrikasını nereye kuracak? Türkiye ihtimali!

Photo of author

By admin

2023 yılına girerken şirketlerin yeni yıla dair planları da yavaş yavaş ortaya çıkıyor. İşte bu üreticilerden birisi de Apple. Çin’de yer alan fabrikasında adeta ayaklanma çıkan şirket, bu sebepten dolayı iPhone 14 üretiminde ciddi sıkıntılarla karşı karşıya kaldı. iPhone 14 kıtlığı yaşanan şu dönemde firmanın planları arasında üretim yerini Çin’den başka bir ülkeye kaydırmak olduğu biliniyor.

Apple yeni fabrikasını nereye kuracak? Türkiye ihtimali!

Peki ama ABD merkezli şirket hangi ülkede fabrika kuracak? Burada önemli olan nokta, ucuz iş gücü sayesinde uygun maliyetlere telefon üretebilmek. Dolayısıyla birkaç ülke öne çıkıyor ve bunlardan birisi de Türkiye. Ancak Apple’ın Türkiye yerine Vietnam ve Hindistan gibi seçenekleri öne çıkardığı da gelen bilgiler arasında yer alıyor. Şirketin özellikle de Vietnam’da 2023 yılında MacBook üreteceği, Hindistan’daki üretimini ise arttırmak istediği ifade ediliyor.

Apple’ın Çin’deki üretimini tamamen durduracağı iddiası ise gerçek dışı. Kaynaklar, ünlü akıllı telefon üreticisinin sert adımlardan ziyade yumuşak bir geçişi tercih edeceğini söylüyor. Dolayısıyla 2023 yılında Apple’ın Çin’i tamamen terk edeceği en azından şimdilik olası dışı gibi duruyor. Türkiye ihtimali ise mucize değil ancak uzak ihtimal denilebilir.

Yorum yapın

vapeayr.net seniorpuffs.com shoppuffer.com vozol10000.com Bypuff.com Vozol Puff Türkiye Distribütörü Resmi Satış Sitesi olarak en çok satan aromaları ve en çok satan puff modellerini sizler için temin etmekte kapıda ödeme güvencesiyle sizlere gönderim sağlamaktadır. vozol Elf bar 5000 Vozol 5000 Vozol 6000 Vozol 7000 Vozol 10000 Vozol 12000 Vozol likit Stlpuff.com puff, puff bar, elf bar, vozol tüm puff çeşitlerinin resmi satış sitesi olarak kapıda ödeme güvencesiyle sizlere hizmet etmektedir. vozol Elf bar 5000 Vozol 5000 Vozol 6000 Vozol 7000 Vozol 10000 Vozol 12000 Vozol likit resmi satış siteleri