Apple’ın yeni bir Pro Display XDR üzerinde çalıştığı iddia edildi; ama hepsi bu kadar da değil

Photo of author

By admin

Studio Display‘den dolayı hayal kırıklığına uğrayan Apple hayranları, yakında birkaç farklı seçeneğe daha sahip olacak gibi görünüyor. Bloomberg’den Mark Gurman‘a göre Apple, 2019 yılında piyasaya sürdüğü 32 inç Pro Display XDR’nin yeni modeli de dahil olmak üzere birden fazla yeni harici monitör geliştiriyor. Yeni ekranlarla ilgili ayrıntılar henüz net değil, ancak Gurman bu ekranların, özel bir A13 Bionic işlemciye sahip Studio Display gibi yerleşik Apple Silikon yonga setleri içereceğini öne sürüyor. Gurman, güncellenmiş Pro Display XDR’nin M2 Mac Pro çıktıktan sonra piyasaya sürülebileceğini de ekliyor.

Apple’ın yeni monitör serisi içinde yeni bir Studio Display olup olmayacağı belli değil. MacRumors’un belirttiği gibi, ekran analisti Ross Young Ekim ayında attığı bir tweet’te şirketin 2023’ün ilk çeyreğinde 27 inç mini LED panelli bir monitör çıkarmaya hazırlandığını söylemişti. Young’ın paylaştığı özelliklere göre Apple, Studio Display’i ProMotion teknolojisiyle güncellemeyi planlıyor gibi görünüyordu.

Gurman ayrıca Mac Pro’nun uzun süredir konuşulan M2 yenilemesi hakkında da bilgi verdi. Ekim ayında, bilgisayarın şirketin M2 yonga setinin 48 çekirdeğe kadar işlemci ve 256 GB belleğe sahip olması planlanan isteğe bağlı bir “Extreme” varyantıyla birlikte geleceğini bildirdi. Gurman o zamandan beri Apple’ın bu planlardan vazgeçtiğini söylüyor.

Gurman, “Apple’ın mevcut fiyatlandırma yapısına göre, bir Mac Pro’nun M2 Extreme versiyonu muhtemelen en az 10 bin dolara mal olacak. Bu da onu muhtemelen gerektireceği geliştirme maliyetlerine, mühendislik kaynaklarına ve üretim bant genişliğine bağlı olarak olağanüstü niş bir ürün haline getiriyor” diye yazıyor.

Öte yandan modelin 24 CPU çekirdeği, 76 GPU çekirdeği ve en az 192 GB RAM’e sahip bir M2 Ultra yonga setine sahip olacağı da bildiriliyor. Gurman ayrıca, yeni Mac Pro’nun daha fazla bellek ekleme seçeneği de dahil olmak üzere mevcut modelin genişletilebilirliğini koruduğunu söylüyor. Şirketin mevcut yongalarının lehimli RAM’e sahip olması nedeniyle, Apple’ın bu tür bir genişletme optsiyonunu nasıl sunduğunu görmek ilginç olacak.

Apple’ın ilk M1 çipinin piyasaya sürülmesinden 2 yıl sonra bilgisayar serisini Apple Silicon’a geçirmeyi tamamlaması gerekiyordu. Gurman’a göre şirketin yeni Mac Pro’yu duyurmasının bu kadar uzun sürmesinin nedenleri arasında özelliklerde yapılan değişiklikler ve Apple’ın üretim planlarındaki bir değişiklik yer alıyor. Gurman belirli bir zaman çizelgesinden söz etmese de, herhangi bir ek gecikme yaşanmaması halinde yeni modelin önümüzdeki yıl içinde çıkması bekleniyor.

Yorum yapın

vapeayr.net seniorpuffs.com shoppuffer.com vozol10000.com Bypuff.com Vozol Puff Türkiye Distribütörü Resmi Satış Sitesi olarak en çok satan aromaları ve en çok satan puff modellerini sizler için temin etmekte kapıda ödeme güvencesiyle sizlere gönderim sağlamaktadır. vozol Elf bar 5000 Vozol 5000 Vozol 6000 Vozol 7000 Vozol 10000 Vozol 12000 Vozol likit Stlpuff.com puff, puff bar, elf bar, vozol tüm puff çeşitlerinin resmi satış sitesi olarak kapıda ödeme güvencesiyle sizlere hizmet etmektedir. vozol Elf bar 5000 Vozol 5000 Vozol 6000 Vozol 7000 Vozol 10000 Vozol 12000 Vozol likit resmi satış siteleri