Apple’ın yeni patenti, tuşları anında değişen yeni bir klavyenin sinyallerini veriyor

Photo of author

By admin

Apple, MacBook’ları için, duruma bağlı olarak tuşlarının görünümünü ve işlevselliğini dinamik olarak değiştiren klavyeler üzerinde çalışıyor olabilir. Böyle bir sistem, örneğin A tuşunu anında 9 tuşuna dönüştürebilir.

Patently Apple tarafından tespit edilen ve 9to5Mac aracılığıyla bildirilen bir patent, herhangi bir tuşun üzerindeki herhangi bir sembolü görüntüleyebilen, arkadan aydınlatma sistemine sahip esnek bir klavyenin ana hatlarını çiziyor. Patent, tam olarak, “seçici olarak görülebilen veya yardımsız bir insan gözüyle görülemeyen aydınlatılabilir işaretlere” sahip tuşlardan bahsediyor.

Şu anda, beklenebileceği gibi, Apple, değiştirilemeyen, sabit, önceden basılmış etiketlere sahip klavyeler kullanıyor. Medya oynatma tuşları gibi birden fazla kullanımı olan bazı tuşların üzerinde birden çok etiket bulunuyor ve bu sayede ne yaptıkları net bir şekilde belirtiliyor.

Patently Apple

Patent tarafından açıklanan donanım, temel olarak, Apple’ın cihaz ekranlarından aşina olduğu mikro LED veya OLED bileşenleri kullanılarak gerektiğinde açılıp kapatılabilen ayrı piksel matrisine sahip tuşlar içeriyor.

Bunun sonucu olarak “farklı şekiller, harfler, renkler, semboller, animasyonlar, diller ve diğer özellikler arasında değiştirilebilir veya ayarlanabilir işaretler” ortaya çıkıyor ve bu sayede, bir klavye yazı yazmak için kullanılabilir ve ardından, örneğin video düzenleme için kısayol kontrolleri sunmak üzere değiştirilebilir.

Yorum yapın

vapeayr.net seniorpuffs.com shoppuffer.com vozol10000.com Bypuff.com Vozol Puff Türkiye Distribütörü Resmi Satış Sitesi olarak en çok satan aromaları ve en çok satan puff modellerini sizler için temin etmekte kapıda ödeme güvencesiyle sizlere gönderim sağlamaktadır. vozol Elf bar 5000 Vozol 5000 Vozol 6000 Vozol 7000 Vozol 10000 Vozol 12000 Vozol likit Stlpuff.com puff, puff bar, elf bar, vozol tüm puff çeşitlerinin resmi satış sitesi olarak kapıda ödeme güvencesiyle sizlere hizmet etmektedir. vozol Elf bar 5000 Vozol 5000 Vozol 6000 Vozol 7000 Vozol 10000 Vozol 12000 Vozol likit resmi satış siteleri