Avukat: FTX kurucusu Bankman-Fried uzun yıllar hapis yatabilir!

Photo of author

By admin

En büyük bireysel saadet zincirinin faili Bernie Madoff’u temsil eden avukat Ira Lee Sorkin, FTX’in kurucusu Sam Bankman-Fried’in (SBF) suçlu bulunması halinde uzatılmış hapis cezasıyla karşı karşıya kalabileceği konusunda uyardı.

Avukat: FTX kurucusu Bankman-Fried uzun yıllar hapis yatabilir!

Sorkin’e göre Bankman-Fried, 14 Aralık’ta CNBC ile yaptığı bir röportajda, FTX’in çöküşünün önümüzdeki günlerde tutuklanması muhtemel yardımcı komploculara sahip olduğuna dikkat çekerek muhtemelen daha fazla suçlama alacak.

Suçlamaların komplo olduğu düşünüldüğünde, soruşturmalar tamamlandıktan sonra diğer faillerin tutuklanma ihtimalinin yüksek olduğunu kaydetti. Ancak avukat, Bankman-Fried’e verilen cezayı farklı faktörlerin etkileyeceğine dikkat çekti.

“Ancak çok sayıda komplo olduğu gerçeği, bu soruşturmanın henüz bitmediğine inanmamı sağlıyor. Sanıkların en yüksek cezayı almaları pek olası değil. Ama posta dolandırıcılığı, elektronik dolandırıcılık, komplolar, en fazla 20 yıl. Ve yargıçlar, elbette, ceza verirken şu anda hiçbirini bilmediğimiz pek çok şeyi hesaba katacaklar. Ama çok, çok, çok uzun yıllar hapisle karşı karşıya” dedi.

SBF’nin tutuklanma nedeni

İlginç bir şekilde Bankman-Fried, Amerika Birleşik Devletleri Kongresi’ne çıkmadan sadece bir gün önce tutuklandı ve Sorkin, hareketin muhtemelen SBF’nin kaçmasını engellemek için yapıldığını öne sürdü. Avukata göre:

“Zamanlama olabilir ve ben tahmin ediyorum, tamamen spekülasyon, belki de güçlü bir suçlu iadesi anlaşması olmayan, atlayacağı farklı ülkelerde para sakladığına dair bir tartışma vardı.”

FTX’in çöküşünün ardından Bankman-Fried, neler olduğunu açıklamaya çalışan bir dizi medya turuna çıktı. Genel olarak, eski FTX CEO’su krizde herhangi bir yanlış yaptığını reddetti ve sorunun kendisini şaşırttığını ileri sürdü.

SBF medya turlarına karşı uyardı

Önceki bir Finbold raporunda Sorkin, Bankman-Fried’i konuya karşı alenen konuşmaması konusunda uyarmıştı. Avukat, medya turlarının, FTX’in çöküşünde SBF’nin rolüne ilişkin kamuoyu algısını değiştirmede çok az etkiye sahip olacağını belirtti.

Haftalarca süren spekülasyonlardan sonra Bankman-Fried tutuklandı ve Bahamalar’da ABD savcıları tarafından, kendi kripto para hedge fonu adına yatırım yapmak için harcamaları ve borçları ödemek üzere fonlarını zimmete geçirerek FTX’in müşterilerini dolandırmak için bir plan kullandığı iddiasıyla suçlandı. Alameda Araştırması.

İlk sesli röportajında ​​Bankman-Fried, FTX çöküşünün likidite sıkışıklığından değil, kendi deyimiyle “serbest piyasa hareketleri sırasındaki muazzam korelasyondan” kaynaklandığını iddia etti.

Yorum yapın

vapeayr.net seniorpuffs.com shoppuffer.com vozol10000.com Bypuff.com Vozol Puff Türkiye Distribütörü Resmi Satış Sitesi olarak en çok satan aromaları ve en çok satan puff modellerini sizler için temin etmekte kapıda ödeme güvencesiyle sizlere gönderim sağlamaktadır. vozol Elf bar 5000 Vozol 5000 Vozol 6000 Vozol 7000 Vozol 10000 Vozol 12000 Vozol likit Stlpuff.com puff, puff bar, elf bar, vozol tüm puff çeşitlerinin resmi satış sitesi olarak kapıda ödeme güvencesiyle sizlere hizmet etmektedir. vozol Elf bar 5000 Vozol 5000 Vozol 6000 Vozol 7000 Vozol 10000 Vozol 12000 Vozol likit resmi satış siteleri