Bakan Soylu’dan Kılıçdaroğlu’na: Vatana ihanetten yargılanacaksınız

Photo of author

By admin

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kanal 24’te katıldığı programda muhalefete sert sözlerle yüklendi. Bakan Soylu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu hedef aldı.

“İHANET-İ VATANİYEDEN YARGILANACAKSINIZ”

Soylu, “Senin milletvekilini gönderdiğin o konuşmanın metnini, konuşma kasetini sizin içinizden birisi savcılığa verirse ihanet-i vataniyeden yargılanacaksınız. Bize ‘Yargılanacaksınız’ diyorlar ya. Ben vatanıma ihanet etmedim. Hangi sözü verdiniz de bu resmi çektirdiniz? Özel uçakla tutuyorsunuz, geceliği 2 bin dolar olan otellerde kalıyorsunuz. Bu parayı milletin verdiği vergilerden alıyorsunuz. Yargıçları tehdit etmekle bu işler olmaz.” ifadelerini kullandı.

“BU TÜRKİYE KİMSENİN HAYAL ETMEDİĞİ BİR TÜRKİYE’YDİ”

Bakan Soylu, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Bir taraftan doğalgaz-petrol çıkarıyor, bir taraftan Anadolu gemisini yapıyor, bir taraftan Milli Muharip Uçağını yetiştiriyor, bir taraftan Gökbey’i ilk milli genel maksat helikopterini üretiyor, bir taraftan da Kızılelma’yı göklerimizle buluşturuyor. Bu Türkiye kimsenin hayal etmediği bir Türkiye’ydi. Bizim kafamızı terörle meşgul edecekler, ‘Sizden bir şey olmaz’ diyecekler, ‘Biz sizin babanızız biz ne dersek o olur’ diyecekler. Bize parmak sallayacaklar, tüm kardeşlerimizi ölüme götürecekler, biz de sesimizi çıkarmayacağız. Ben Avrupa’yı biliyorum, nasıl bir demokrasi işlettiklerini de biliyorum.

“TÜRKİYE’NİN BUGÜN 1100 KM ÜZERİNDE SINIR DUVARI VAR”

Batı Balkan rotasında 2022’de Avrupa’ya giden kaçak göçmen 170 bin kişi. Hangi birisi bunu engelleyebiliyor? Türkiye’nin 10 yıl önce 1 km sınır duvarı mı varmış? Türkiye’nin bugün 1100 km üzerinde sınır duvarı var. Bizim arkadaşlarımız kışın dahi orada çalışıyor. Bugün tamamen mücadeleyi en iyi şekilde yürüten, sınırda Mehmetçiğimizle bunu sağlayan bir yapı var. Hakkari’yi gören bilen var mı?

“BUNLARIN HİÇBİRİ SAMİMİ DEĞİL”

Oraya ne duvar yapabilirsiniz ne de onları oradan geçerken hemen müdahale edebilme şansına sahipsiniz. Bütün bunlarla yaşıyorsunuz, çıkıp diyorlar ki ‘sınır namustur.’ Bunların hiçbiri samimi değil. Güvenlikçi istismar etmek kötü bir şey değil ki, demokrasiyi, hukuku bertaraf etmek yanlış. ABD’de polis durdurduğu zaman, sürücü harekete edebiliyor mu? Hemen silahla müdahale ediliyor. Biz onlar gibi yapmıyoruz. Oradaki o tabloyu görüp onlara hiçbir şey söyleyemeyenler, bize demokrasi havarisi kesiliyor. Demokrasi nedir? Terör örgütünün köyü basıp ‘Sen oyunu HDP’ye vereceksin’ demek midir? Bu mudur demokrasi?

“BU YIL PKK’YA KATILAN 57 KİŞİ”

Gabar’da petrol kuyusu açıldı, verimliliği ve kalitesi iyi bir petrol. Çalışmalar yapılıyor, yakın zamanda yeni kuyular bulma ümidi içerisindeler. Bu yıl PKK’ya katılan 57 kişi. Biz bu rakama 5558’den geliyor ve şimdi 57 kişi. Terör örgütünden teslim olan 125. PKK, Türkiye’ye baskı oluşturmaya çalışırken, biz onun içini baskı altına aldık. Terör örgütüne 2015-2016 yıllarında 3 bin civarında terör saldırısı varken, bugün bu saldırı 180’ler civarında.

“ERDOĞAN, TÜRK TARİHİNE ALTIN HARFLERLE GEÇECEKTİR”

Doğu’nun makus talihini Tayyip Erdoğan yendi. Hem de Gezi olaylarına, 17-25 Aralık’a rağmen, 6-8 Olaylarına rağmen. Sur nasıldı? Şırnak nasıldı? Cizre nasıldı? Yakıp yıkmışlardı, insanları korkutmuşlardı. Bugün bir medeniyetin yeniden ihya edildiğini hep beraber görüyoruz. Fırat Kalkanı neden yapıldı? Biz DEAŞ’la göğüs göğse çarpışan tek ülkeyiz. Temizlediğimiz yerlerde bu mücadeleyi sürdüren tek ülkeyiz. FETÖ’yle mücadele etmedik mi? FETÖ’ye diz çökerttik. ABD’nin korumasına rağmen diz çökerttik. Tayyip Erdoğan, Türk tarihine altın harflerle geçecektir.”

Yorum yapın

vapeayr.net seniorpuffs.com shoppuffer.com vozol10000.com Bypuff.com Vozol Puff Türkiye Distribütörü Resmi Satış Sitesi olarak en çok satan aromaları ve en çok satan puff modellerini sizler için temin etmekte kapıda ödeme güvencesiyle sizlere gönderim sağlamaktadır. vozol Elf bar 5000 Vozol 5000 Vozol 6000 Vozol 7000 Vozol 10000 Vozol 12000 Vozol likit Stlpuff.com puff, puff bar, elf bar, vozol tüm puff çeşitlerinin resmi satış sitesi olarak kapıda ödeme güvencesiyle sizlere hizmet etmektedir. vozol Elf bar 5000 Vozol 5000 Vozol 6000 Vozol 7000 Vozol 10000 Vozol 12000 Vozol likit resmi satış siteleri