Bodrum Belediyesi’nin inşaat şirketine ruhsat vermesi olay oldu! Tepkilere dayanamayınca kararı iptal ettiler

Photo of author

By admin

Bodrum Belediyesi Ocak Ayı Meclis Toplantısı’nda Cennet Koyu Gökburun Mevkii’ndeki bir arazi için bir inşaat şirketine ruhsat verildi. Söz konusu karar, hem Bodrumluları hem belediye meclis üyelerini hem de sosyal medyayı ayağa kaldırdı.

BÜYÜK TEPKİ ÇEKTİ

İlk tepki, 678 bin metrekarelik arazi üzerine turistik tesis ve rezidanslar yapılması için ruhsat kararının onaylandığı toplantıda başladı. Toplantıyı takip eden bir gazeteci, Belediye Başkanı Ahmet Aras’a tepki göstererek “Yazıklar olsun size” deyip salonu terk etti. Sonrasında ise konu, meclis üyelerinin ve sosyal medya kullanıcılarının gündemine geldi.

BELEDİYE, BİR GÜN SONRA RUHSATI İPTAL ETTİ

Başkan Aras; Kent Konseyi, TMMOB, STK’ların verilen ruhsata büyük tepki göstermesinin ardından toplantıdan bir gün sonra kameralar karşısına geçti. Aras basın açıklaması yaparak ruhsatın iptal edildiğini belirtti. Ruhsat iptal kararının resmi olarak ilan edileceğini ve ilgili bakanlığın sistemine de işleneceğini belirten Aras, “Verilen tüm tepkileri saygı ile karşılıyoruz, biz ruhsatı verirken sadece tapuya ve oradaki şerhlere bakarız, ruhsat verilirken sıkıntı yoktu. Bu iptal kararını alırken hiçbir siyasi baskı altında kalmadım, kalmadık, sadece hak ve hukuktan yana olduk. Bu karar Türkiye’de hukukun üstünlüğü açısından bir emsal teşkil edecek, bu konuda her türlü hesabı vermeye hazırım.” dedi.

SOSYAL MEDYAYI AYAĞA KALDIRDI

Ancak ne ruhsatın iptal edilmesi ne de Başkan Aras’ın açıklaması tepkileri dindirmedi. Sosyal medyada onlarca kullanıcı belediyenin ruhsat kararıyla ilgili yaşanan gelişmeleri eleştirdi.

İNŞAAT ŞİRKETİ ŞİKAYETÇİ OLACAK

Öte yandan söz konusu inşaat şirketi ruhsat iptalinin “hukuk dışı, keyfi ve siyasi” olduğunu öne sürerek Bodrum Belediyesi hakkında suç duyurusunda bulunacağını açıkladı.

İşte sosyal medyadaki tepkilerden bazıları:

Yorum yapın

vapeayr.net seniorpuffs.com shoppuffer.com vozol10000.com Bypuff.com Vozol Puff Türkiye Distribütörü Resmi Satış Sitesi olarak en çok satan aromaları ve en çok satan puff modellerini sizler için temin etmekte kapıda ödeme güvencesiyle sizlere gönderim sağlamaktadır. vozol Elf bar 5000 Vozol 5000 Vozol 6000 Vozol 7000 Vozol 10000 Vozol 12000 Vozol likit Stlpuff.com puff, puff bar, elf bar, vozol tüm puff çeşitlerinin resmi satış sitesi olarak kapıda ödeme güvencesiyle sizlere hizmet etmektedir. vozol Elf bar 5000 Vozol 5000 Vozol 6000 Vozol 7000 Vozol 10000 Vozol 12000 Vozol likit resmi satış siteleri