Elon Musk şimdi de haber platformu satın almak istiyor

Photo of author

By admin

Twitter’ı satın alarak adeta altını üstüne getiren Elon Musk, asıl işi olan Tesla ve SpaceX’e dönme çağrılarına rağmen yeni platformlar satın almayı planlıyor. Şimdi hedefine haber platformu var.

Elon Musk yeni sulara yelken açıyor

Bir takipçinin sorusuna yanıt veren ünlü iş adamı Substack isimli bir haber platformunu satın almaya açık olduğunu belirtti. Twitter ve Substack entegrasyonu sağlanarak kullanıcılara da doğru bilgilendirmeler yapılabilecek.

2017 yılında kurulan Substack; müşterilerine yayın, ödeme, analiz ve tasarım altyapılarını bir arada sunuyor. Böylece yazarlar doğrudan abonelere dijital haber özetleri sunabiliyor. Kurucusu ise Kik Messenger’in ortağı.

Görünen o ki Elon Musk kendisine bir haber ve iletişim ağı kurmak niyetinde. Twitter Files adındaki federal kurumların skandallarını ortaya çıkaran paylaşımları da bunu destekler nitelikte. Musk gazetecilerin skandalları açığa çıkararak aslında devleti koruduğunu belirtmişti.

Elbette bu hamlelerle Elon Musk’ın seçimlerde Cumhuriyetçilere önemli bir avantaj sağlamak istediği iddiaları da güçleniyor. Zamanında Demokrat olan Jeff Bezos, Washington Post’u satın aldığında da benzer eleştiriler gündeme gelmişti.

Yorum yapın

vapeayr.net seniorpuffs.com shoppuffer.com vozol10000.com Bypuff.com Vozol Puff Türkiye Distribütörü Resmi Satış Sitesi olarak en çok satan aromaları ve en çok satan puff modellerini sizler için temin etmekte kapıda ödeme güvencesiyle sizlere gönderim sağlamaktadır. vozol Elf bar 5000 Vozol 5000 Vozol 6000 Vozol 7000 Vozol 10000 Vozol 12000 Vozol likit Stlpuff.com puff, puff bar, elf bar, vozol tüm puff çeşitlerinin resmi satış sitesi olarak kapıda ödeme güvencesiyle sizlere hizmet etmektedir. vozol Elf bar 5000 Vozol 5000 Vozol 6000 Vozol 7000 Vozol 10000 Vozol 12000 Vozol likit resmi satış siteleri