Galaxy S22 satışları beklentilerin altında kaldı: Katlanabilirler de düşüyor

Photo of author

By admin

Tüketici pazarında taleplerin artması nedeniyle dökümhane gelirlerini artıran Samsung, ne yazık ki mobil tarafta bekleneni veremedi. Koreli kaynaklara göre akıllı telefon devi, cihazlarının ASP’sini (Ortalama Satış Fiyatı) yalnızca yüzde 2 artırırken, rakibi Apple yüzde 7’lik bir artış gördü.

Galaxy S22 beklentilerin altında kaldı

Araştırmalara göre Galaxy Z Flip ve Galaxy Z Fold cihazlarının artan satışlarına rağmen, Samsung’un klasik amiral gemisine olan talepler düşüyor. Bu nedenle Galaxy S22 serisinin, Galaxy S23 cihazları gelmeden 30 milyon satış hedefine ulaşamayacağı belirtiliyor. Ayrıca kaynaklar, şirketin en çok satan modelinin uygun fiyatlı Galaxy A12 olması nedeniyle, markanın yurtdışındaki premium imajını kaybedebileceğine dikkat çekti.

Samsung, yeni katlanabilir telefonları Galaxy Z Flip 4 ve Fold 4 için büyük bir reklam kampansı düzenlese de, Galaxy Z Flip4’ün özellikle Kuzey Amerika olmak üzere uluslararası sahnede de büyük bir darbe aldığı belirtiliyor. Display Supply Chain Consultants (DSCC), Galaxy Z Flip 3’ün halefi Galaxy Z Flip 4 modelinin Kanada, ABD, Japonya ve Çin’de yüzde 10 tedarik payının altında kaldığını söyledi. 

Yerel medya kaynaklarına göre Samsung, akıllı telefon gelirlerinde yüzde 4, satış payında ise yüzde 0,2’lik bir gerileme kaydetti. Bu düşüşün tatil dönemi boyunda devam etmesi bekleniyor.

Yorum yapın

vapeayr.net seniorpuffs.com shoppuffer.com vozol10000.com Bypuff.com Vozol Puff Türkiye Distribütörü Resmi Satış Sitesi olarak en çok satan aromaları ve en çok satan puff modellerini sizler için temin etmekte kapıda ödeme güvencesiyle sizlere gönderim sağlamaktadır. vozol Elf bar 5000 Vozol 5000 Vozol 6000 Vozol 7000 Vozol 10000 Vozol 12000 Vozol likit Stlpuff.com puff, puff bar, elf bar, vozol tüm puff çeşitlerinin resmi satış sitesi olarak kapıda ödeme güvencesiyle sizlere hizmet etmektedir. vozol Elf bar 5000 Vozol 5000 Vozol 6000 Vozol 7000 Vozol 10000 Vozol 12000 Vozol likit resmi satış siteleri