Gaziantep’te yanan fabrikada 35 milyon dolarlık zarar oluştu

Photo of author

By admin

Gaziantep‘te yanan fabrikada 35 milyon dolarlık zarar oluştu

Gaziantep Valisi Kemal Çeber yangının çıktığı fabrikada incelemelerde bulundu

GAZİANTEP – Gaziantep Valisi Kemal Çeber, 5. Organize Sanayi Bölgesi’nde yangının çıktığı fabrikada incelemelerde bulunarak fabrika yetkililerinden bilgi aldı. İnceleme sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Vali Kemal Çeber, fabrikada 35 milyon dolar civarında zarar meydana geldiğini açıkladı.

Gaziantep’te sağlık ürünleri üretiminin yapıldığı fabrikada çıkan yangın, 40 araçtan oluşan 90 itfaiye personelinin çalışması sonucu dün akşam saatlerine doğru kontrol altına alındı. Fabrikadaki yangın sabah saatlerine doğru tamamen söndürülürken, itfaiye ekiplerinin soğutma çalışmaları ise devam ediyor. Soğutma çalışmalarının sürdüğü fabrikada ciddi maddi hasar meydana gelirken yangın nedeniyle dumandan etkilenen 10 kişinin tedavisinin ise sürdüğü öğrenildi.

“Yaklaşık 35 milyon dolar civarında bir kayıp olduğundan bahsediliyor”

Fabrikadaki yangın ardından bugün olay yerine gelen Gaziantep Valisi Kemal Çeber, yetkililerden bilgi alarak incelemelerde bulundu. İncelemelerin ardından basın mensuplarına açıklama yapan Gaziantep Valisi Kemal Çeber, “Üzücü bir fabrika yangını yaşadık. Allah tekrarından bütün sanayicilerimizi ve şehrimizi korusun. Yangın, firmamızın daha çok depo olarak kullandığı ve pamuk bulunan kısımda geldi. Yangının çıkış nedeniyle ilgili bazı kanaatlerimiz var. Arkadaşlarımız üzerinde çalışmaya devam ediyor. Firma sahiplerinin de bu konuda gözlemleri var. Bunu netleştireceğiz. En büyük tesellimiz ölü yada yaralımızın olmamasıdır. Dumandan etkilenen bir kaç işçimiz var ve onlara hemen müdahale edildi. Şuanda da durumları iyi. Yangın söndürüldü ama meydana gelen kayıp hepimizi üzecek boyutta. Firma yetkilileri yaklaşık 35 milyon dolar civarında bir kayıp olduğundan bahsediyorlar. Ölü ve yaralı olmaması en büyük teselli ama kayıp da önemli bir miktar” dedi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Said Vakkas Yağcı – Güncel

Yorum yapın

vapeayr.net seniorpuffs.com shoppuffer.com vozol10000.com Bypuff.com Vozol Puff Türkiye Distribütörü Resmi Satış Sitesi olarak en çok satan aromaları ve en çok satan puff modellerini sizler için temin etmekte kapıda ödeme güvencesiyle sizlere gönderim sağlamaktadır. vozol Elf bar 5000 Vozol 5000 Vozol 6000 Vozol 7000 Vozol 10000 Vozol 12000 Vozol likit Stlpuff.com puff, puff bar, elf bar, vozol tüm puff çeşitlerinin resmi satış sitesi olarak kapıda ödeme güvencesiyle sizlere hizmet etmektedir. vozol Elf bar 5000 Vozol 5000 Vozol 6000 Vozol 7000 Vozol 10000 Vozol 12000 Vozol likit resmi satış siteleri