İnsanlığın Evrimleşmeye Devam Ettiği Kanıtlandı

Photo of author

By admin

Günümüz modern insanları olan bizlerin primat türlerinin evrimi sonucunda bu noktaya geldiği, bilim dünyasında büyük kabul gören bir teori. Peki, insanlar olarak bugün de evrilmeye devam ediyor muyuz? İşte bu sorunun cevabı, yeni bir araştırmayla verildi.

Cell dergisinde yayımlanan araştırma, günümüz insanlarında evrimsel geçmişimizde var olan 155 yeni gen keşfetti. Üstelik bu genlerden ikisi, sadece modern insanlarda bulunan bir gen olarak belirlendi. Bu mikrogenlerin varlığına dair kanıt, insanlığın günümüzde de evrilmeye devam ettiğinin kanıtı da oldu.

Peki bu genler vücudumuzda hangi rolleri üstleniyor?

Keşfedilen 155 genin büyük bir kısmının insan DNA’sında hangi rolleri üstlendiği henüz bilinmiyor. Fakat bilim insanları, artık sonraki çalışmalarında genlerin vücudumuzdaki rolünü öğrenmeye çalışacaklar.

Hücrelerden alınan örnekler ile birlikte bilim insanları, halihazırda yalnızca 47 genin rolünü tespit etmeyi başardı. Bu genlerin 44’ü büyüme kusurları, üçü ise muskular distrofi, retinitis pigmentoza ve Alazami gibi hastalıklarla ilişkili genler idi.

Cell dergisinde yayımlanan araştırmaya bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Yorum yapın

vapeayr.net seniorpuffs.com shoppuffer.com vozol10000.com Bypuff.com Vozol Puff Türkiye Distribütörü Resmi Satış Sitesi olarak en çok satan aromaları ve en çok satan puff modellerini sizler için temin etmekte kapıda ödeme güvencesiyle sizlere gönderim sağlamaktadır. vozol Elf bar 5000 Vozol 5000 Vozol 6000 Vozol 7000 Vozol 10000 Vozol 12000 Vozol likit Stlpuff.com puff, puff bar, elf bar, vozol tüm puff çeşitlerinin resmi satış sitesi olarak kapıda ödeme güvencesiyle sizlere hizmet etmektedir. vozol Elf bar 5000 Vozol 5000 Vozol 6000 Vozol 7000 Vozol 10000 Vozol 12000 Vozol likit resmi satış siteleri