iPad için DaVinci Resolve Çıktı

Photo of author

By admin

Apple, Ekim ayında M2 işlemcili iPad Pro tabletini duyurduğunda aynı zamanda popüler profesyonel video düzenleyici DaVinci Resolve’nin iPadOS platformuna geleceği de ortaya çıkmıştı. Bunun 2 ay sonrasında iPadOS için DaVinci Resolve sonunda App Store’daki yerini almış durumda.

DaVinci Resolve, gelişmiş renk düzeltme ayarlarıyla birleştirilmiş kurgu araçları sunmasıyla biliniyor. Yazılım yıllardır macOS, Windows ve Linux için mevcuttu ve artık iPad kullanıcıları da bundan faydalanabilecek.

Arayüz, tamamen iPad’in dokunmatik ekranına uyarlanmış. Aynı zamanda, halihazırda masaüstü platformlarında DaVinci Resolve ile çalışan kişiler için son derece tanıdık görünüyor. Kullanıcılar, DaVinci Resolve 18’den yeni projeler oluşturabilir veya mevcut projeleri içe aktarabilir. Blackmagic Cloud aracılığıyla çok kullanıcılı iş birliği için de destek mevcut

iPad üzerindeki DaVinci Resolve, kullanıcıların masaüstü sürümünde bulabilecekleri araçların neredeyse aynısını sunuyor. DaVinci Resolve, DaVinci Neural Engine tarafından desteklenen son teknoloji yapay zeka işleme özelliğine de sahip. Sihirli maske gibi araçlar, bir çekimdeki kişileri, özellikleri ve nesneleri bulmak ve izlemek için yalnızca tek bir dokunuşa ihtiyaç duyuyor. Özellik, az aydınlatılmış bir çekimde karakterlerin öne çıkmasını sağlayabilir veya kişi maskesini ters çevirerek arka planı stilize edebiliyor. Akıllı yeniden çerçeveleme, bir sahnedeki aksiyonu tanıyarak ve içinde kaydırarak görüntüleri önemli ölçüde farklı en boy oranlarına göre yeniden tasarlıyor. Böylece sosyal medyada yayınlamak için hızlı bir şekilde kare veya dikey versiyonlar oluşturabilirsiniz. Ses yalıtımı, gürültülü ortamlardaki görüşmelerden ve diyalog kayıtlarından yüksek sesli, istenmeyen sesleri kolayca çıkarmanıza olanak tanıyor.

Uygulama H.264, H.265, ProRes ve Blackmagic RAW codec’leri ile çalışıyor. Kullanıcılar iCloud’dan, yerel depolama alanından ve hatta harici bir USB-C sürücüsünden klipleri içe aktarabilir. Blackmagic’e göre DaVinci Resolve, Apple Pencil ve Apple’ın Magic Keyboard ve diğer trackpadler ile çalışacak şekilde optimize edilmiş.

DaVinci Resolve, iPadOS 16 çalıştıran herhangi bir iPad modeliyle çalışabiliyor. Öte yandan geliştirici, uygulamanın M1 çipi veya daha yenisi olan iPad modellerinde kullanılmasını öneriyor. Harici ekran desteği ve ProRes gibi bazı özellikler de M1 yongası veya daha yenisini gerektiriyor.

Uygulama, App Store’da ücretsiz olarak mevcut ancak tam sürüm için satın alım yapmak şart.

Yorum yapın

vapeayr.net seniorpuffs.com shoppuffer.com vozol10000.com Bypuff.com Vozol Puff Türkiye Distribütörü Resmi Satış Sitesi olarak en çok satan aromaları ve en çok satan puff modellerini sizler için temin etmekte kapıda ödeme güvencesiyle sizlere gönderim sağlamaktadır. vozol Elf bar 5000 Vozol 5000 Vozol 6000 Vozol 7000 Vozol 10000 Vozol 12000 Vozol likit Stlpuff.com puff, puff bar, elf bar, vozol tüm puff çeşitlerinin resmi satış sitesi olarak kapıda ödeme güvencesiyle sizlere hizmet etmektedir. vozol Elf bar 5000 Vozol 5000 Vozol 6000 Vozol 7000 Vozol 10000 Vozol 12000 Vozol likit resmi satış siteleri