iPhone’un ve PlayStation’ın kâbusu olan George Hotz Twittter’dan istifa etti

Photo of author

By admin

Takma adı geohot olan ünlü bilgisayar korsanı bu sefer Twitter’daki stajyerlik makamından istifa ettiğini duyurdu. George Hotz yıllar önce PlayStation 3’ün bütün kısıtlamalarını ortadan kaldıran ve bu cihaza oyunlar ile uygulamaların yasa dışı yollarla yüklenmesini mümkün hâle getiren ilk kişi unvanını kazanmıştı.

 

George Hotz neden Twitter ile yollarını ayırdı?

Twitter’ın sunduğu stajyerlik fırsatına minnettar olduğunu söyleyen ancak burada herhangi bir etki yaratacağını düşünmeyen Hotz’un GitHub günlerini özlediği öğrenildi. Zira kendisi GitHub profilinin çok kan kaybettiğini ve bu duruma derhâl müdahale etmek istediğini belirtti.

Elon Musk bir şirketin yönetim bakımından son derece sert olması gerektiğini düşünüyor. George Hotz da bu fikre katılıyor. İşte bu fikir birlikteliği Hotz’ın 16 Kasım 2022 tarihinde Twitter’dan iş teklifi almasını sağladı. Hotz bu teklifi 18 Kasım 2022 tarihinde kabul etti ve bu şirkette işe başladı.

32 yaşındaki bu kişi daha önce Comma AI isimli bir şirkette icra kurulu başkanlığı görevini üstleniyordu. 2 ay önce buradaki işini bırakan popüler bilgisayar korsanı elde ettiği 12 haftalık stajyerlik fırsatı hakkında bir anket yayımladı.

Elon Musk’ın izini takip eden Hotz’ın anketine 81 bin 890 kişi katıldı. Katılımcıların yüzde 63.6’sı Hotz’a “Twitter’da kal!” dedi. Yüzde 36.4’lük kısım ise Hotz’ın stajyerlik görevinden istifa etmesini istedi.

Elon Musk’ın 21 Kasım 2022 tarihinde Hotz’a Twitter’daki arama motorunun mekanizmasını düzeltmek ve Twitter’da oturum açmadan gezen kullanıcıların karşısına çıkan açılır pencerenin yarattığı sorunları ortadan kaldırmak ile ilgili görevler verdiği ortaya çıktı.

Kullanıcılar şu anda Twitter’da oturum açmadan gezinmeye rahat bir şekilde devam edebiliyor. Bu sorun ortadan kaldırılmış gibi duruyor. Hotz’ın diğer sorunu çözüp çözmediği henüz belli değil. 

Elon Musk’ın Facebook ve Instagram gibi dev platformların bağlantı adresleriyle ilgili paylaşımların (ücretsiz reklamlar) yapılmasını yasaklayan kararını desteklemeyen George Hotz’ın Twitter 2.0’ın başarılı olmasını istediği ifade edildi.

 

Yorum yapın

vapeayr.net seniorpuffs.com shoppuffer.com vozol10000.com Bypuff.com Vozol Puff Türkiye Distribütörü Resmi Satış Sitesi olarak en çok satan aromaları ve en çok satan puff modellerini sizler için temin etmekte kapıda ödeme güvencesiyle sizlere gönderim sağlamaktadır. vozol Elf bar 5000 Vozol 5000 Vozol 6000 Vozol 7000 Vozol 10000 Vozol 12000 Vozol likit Stlpuff.com puff, puff bar, elf bar, vozol tüm puff çeşitlerinin resmi satış sitesi olarak kapıda ödeme güvencesiyle sizlere hizmet etmektedir. vozol Elf bar 5000 Vozol 5000 Vozol 6000 Vozol 7000 Vozol 10000 Vozol 12000 Vozol likit resmi satış siteleri