İş çığrından çıkıyor: Hacker’lar ChatGPT’yi virüs yazmak için kullanmaya başladı

Photo of author

By admin

Yapay zeka tabanlı sohbet robotu ChatGPT genellikle makale üretmek, kod yazmak, etkinlik planlamak ya da yeni konular hakkında bilgi edinmek gibi işler için kullanılıyor. Ancak bilgisayar korsanları sinir ağının yeni bir kullanım alanını keşfetti: kötü amaçlı yazılım geliştirmek.

Check Point Research araştırmacıları ChatGPT’nin halka açılmasından birkaç hafta sonra, çok az kodlama deneyimi olan veya hiç olmayan bazı siber suç forumu üyelerinin sohbet robotunu casusluk, fidye yazılımı, spam ve kimlik avı gibi diğer yasa dışı eylemler için kullanılabilecek yazılım ve e-postalar yazmak için kullandıklarını bildirdi.

Hacker’lar büyük ilgi gösterdi

Şirketin araştırmacıları “ChatGPT yeteneklerinin darknet katılımcılarının yeni favori aracı haline gelip gelmeyeceğine karar vermek için henüz çok erken” dese de ekliyor “Siber suçlular şimdiden sinir ağına önemli bir ilgi gösterdi ve kötü amaçlı kod üretmek için bu son trendi aktif olarak kullanıyor.”

Darknet forumlarından bir üye ChatGPT’ye hazırlattığı ilk kötü amaçlı scriptini yayınladı ve sohbet robotunu güzel yardımları nedeniyle övdü. Yapay zekayı temel alan ChatGPT şüphesiz ki çok faydalı bir araç. Ancak kötü niyetli kişilerin elinde etkili bir silaha dönüşebileceği de bir gerçek.

Yorum yapın

vapeayr.net seniorpuffs.com shoppuffer.com vozol10000.com Bypuff.com Vozol Puff Türkiye Distribütörü Resmi Satış Sitesi olarak en çok satan aromaları ve en çok satan puff modellerini sizler için temin etmekte kapıda ödeme güvencesiyle sizlere gönderim sağlamaktadır. vozol Elf bar 5000 Vozol 5000 Vozol 6000 Vozol 7000 Vozol 10000 Vozol 12000 Vozol likit Stlpuff.com puff, puff bar, elf bar, vozol tüm puff çeşitlerinin resmi satış sitesi olarak kapıda ödeme güvencesiyle sizlere hizmet etmektedir. vozol Elf bar 5000 Vozol 5000 Vozol 6000 Vozol 7000 Vozol 10000 Vozol 12000 Vozol likit resmi satış siteleri