İşte kripto piyasasının bugün yükselişinin nedeni – 21 Aralık

Photo of author

By admin

Kripto para piyasası, olumlu makroekonomik haberlerin neden olduğu ralli üzerine inşa edemedikten sonra bir konsolidasyon aşamasına girdi. Konsolidasyon, önde gelen varlıkların, Bitcoin ( BTC ) ve Ethereum’un ( ETH ) artık tanıdık bölgelere düştüğünü gördü.

İşte kripto piyasasının bugün yükselişinin nedeni – 21 Aralık

Sonuç olarak, küresel kripto piyasası kapitalizasyonu 812.53 milyar dolar seviyesinde bulunuyor ve 1 trilyon dolarlık işaret, uzun süren satışların ortasında belirsizliğini koruyor. CoinMarketCap verilerine göre, son 24 saatte piyasa değeri 20 Aralık’a göre yaklaşık %0,2’lik küçük artışlar kaydetti.

Küresel kripto piyasa değeri bir günlük grafik. Kaynak: CoinMarketCap

Gerçekten de, küçük kazanımlar hem Bitcoin hem de Ethereum’un kısa vadeli satın alma faaliyetini çekmesiyle aynı zamana denk geldi. Bu doğrultuda, 324,95 milyon dolarlık piyasa değeri ile Bitcoin, genel küresel kripto pazarının %40 hakimiyetini geri aldı.

Aynı eğilim, merkezi olmayan finans ( DeFi ) varlığının %18,3’lük bir paya sahip olması ve 148,94 milyon dolarlık bir piyasa değerini temsil etmesiyle Ethereum’da da tekrarlanıyor.

Önemli kripto sektörü etkinlikleri

Piyasa, FTX kripto borsasının çöküşünün etkilerini hissetmeye devam ederken bile rahatlama satın alma baskısı geliyor. Örneğin, kripto ticaret platformu Auros Global, borç verenlere ödenmemiş borcu yeniden yapılandırmak için kendisine “geçici tasfiye” verildiğini açıkladı . Platform, FTX bulaşmasının ardından sorunla karşılaştı.

Aynı zamanda, iflas etmiş kripto borç verme platformu Voyager Digital şimdi Binance ABD tarafından satın alınacak. Anlaşma, Binance’in platformun varlıklarını 1.022 milyar dolara satın almasını sağlayacak.

Ayrıca, kripto para borsası Coinbase, piyasanın 2023 görünümünü vurgulayan bir rapor yayınladı. Rapor, piyasanın hüküm süren kripto kışından çıkacağını ve kurumsal yatırımcıları çekeceğini öngördü. Raporun yayınlanmasıyla birlikte platform, Cardano ( ADA ) gibi kripto projelerini atladığı için eleştirildi.

Bu arada, iki varlığın genel fiyat hareketini dikte ettiği bilindiği için Bitcoin ve Ethereum fiyat gidişatına odaklanmaya devam ediyor.

Bitcoin fiyat analizi

Mevcut durumda Bitcoin, son 24 saatte %0,1’den daha az küçük kazançlarla 16.853 dolardan işlem görüyor, haftalık grafik ise yaklaşık %6’lık kayıplar gösteriyor. Analistler, varlığın son fiyat hareketine dayanarak, Bitcoin’in hala tırmanması gereken bir dağ olduğunu ileri sürdüler.

Bitcoin yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Ethereum fiyat analizi

Basın zamanında, Ethereum 1.213 dolardan işlem görüyordu ve fiyat son 24 saat içinde minimum hareketler kaydetti. Haftalık grafikte, piyasa değerine göre ikinci sıradaki kripto para birimi neredeyse %9 oranında düzeltme yaptı.

Ethereum yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Yorum yapın

vapeayr.net seniorpuffs.com shoppuffer.com vozol10000.com Bypuff.com Vozol Puff Türkiye Distribütörü Resmi Satış Sitesi olarak en çok satan aromaları ve en çok satan puff modellerini sizler için temin etmekte kapıda ödeme güvencesiyle sizlere gönderim sağlamaktadır. vozol Elf bar 5000 Vozol 5000 Vozol 6000 Vozol 7000 Vozol 10000 Vozol 12000 Vozol likit Stlpuff.com puff, puff bar, elf bar, vozol tüm puff çeşitlerinin resmi satış sitesi olarak kapıda ödeme güvencesiyle sizlere hizmet etmektedir. vozol Elf bar 5000 Vozol 5000 Vozol 6000 Vozol 7000 Vozol 10000 Vozol 12000 Vozol likit resmi satış siteleri