Kendi kripto para biriminizi oluşturmanız için 8 temel adım!

Photo of author

By admin

Birden çok farklı kripto para biriminden oluşan bir yatırım portföyüne sahip olmak artık yeni bir şey değil, peki ya bir dijital varlık oluşturarak gelir elde etmeye ne dersiniz? Kripto para piyasasına her gün daha fazla kripto ekleniyor, bu da teknik bilgisayar programlama bilgisine sahip herkesin bir tane oluşturabileceği anlamına geliyor.

Kendi kripto para biriminizi oluşturmanız için 8 temel adım!

Bu maceraya atılmakla ilgilenenlere yardımcı olmak için Finbold, kendi kripto para birimini oluşturmak için hızlı bir kılavuzun yanı sıra bu potansiyel olarak çok karlı çaba için en iyi sonuçları elde etmek ve yazarının bunu yapmamasını sağlamak için akılda tutulması gereken en önemli hususları bir araya getirdi.

#1 Bir kullanım senaryosu oluşturmak

Herhangi bir yeni kripto para biriminin, diğerlerinden öne çıkan ve yenilikçi bir şey sunan bir kullanım senaryosuna sahip olması gerekir, çünkü bu, yatırımcıların bu konuda öğreneceği ilk şey. Bu amaç ve belirtecin özellikleri bir teknik incelemede belirtilmelidir.

İdeal bir örnek, gizemli Bitcoin ( BTC ) yaratıcısı Satoshi Nakamoto’nun amiral gemisi dijital varlık için oluşturduğu ve Mandarin Çincesi, Bengalce, Swahili, Yoruba, Lingala ve Isıkulu.

#2 Yasal sonuçların dikkate alınması

Dünyanın dört bir yanındaki düzenleyiciler kripto endüstrisi üzerindeki baskılarını artırdıkça, kripto şirketlerine karşı soruşturmalar ve davalar artmaya devam ediyor, kripto koruma fonu Three Arrows Capital ( 3AC ), Terra ( LUNA ) ekosistemi ve kripto ticaretine karşı olanlar da dahil olmak üzere en çok duyurulanlar FTX platformu.

Bu nedenle, kripto para birimlerinin yaratıldıkları yargı alanında yasa dışı olmadığından ve bunların oluşturulması ve işletilmesinin önünde duran herhangi bir yasa ve/veya düzenleme bulunmadığından emin olmak son derece önemlidir.

#3 Belirteç ekonomisini planlama

Bir “token” ve “ekonomi” portmantosu olan ” tokenomik “, bir belirtecin arzını – planlanan kripto para belirteçlerinin sayısı ve bunların yaratıcılar, diğer ekip üyeleri, bağlı üçüncü taraflar ve yatırımcılar arasındaki dağılımını – tanımlamak için kullanılan terimdir.

Bununla birlikte, belirteç ekonomisinin planlanması, piyasaya sürülme programı, tedarik kontrol araçları, ilk dağıtım yöntemi ve lansmandan sonra belirteçlerin oluşturulmasının mümkün olup olmayacağı gibi kararların alınmasını da içerir.

#4 Başlangıç ​​maliyetlerinin hesaplanması
Kripto para birimini tasarlamak ve oluşturmak için dışarıdan bir uzman getirilip getirilmeyeceği veya mevcut bir blok zincirinde oluşturulması için kullanılan gazın ödenmesi meselesi olsun , süreç kaçınılmaz olarak bazı başlangıç ​​maliyetlerini içerecektir.

Bu, ne kadar özelleştirme planlandığına bağlı olarak önceden bir bütçe planlamak anlamına gelir. Ethereum ( ETH ) gibi yerleşik bir blok zincirinde bir jeton başlatmak ücretsiz veya çok ucuza yapılabilirken, yeni bir blok zinciri oluşturmak çok pahalı olabilir.

#5 Blok zincirine karar vermek

Kripto para birimi oluşturma sürecine başlamak için, belirtecin var olacağı, işlemlerinin kalıcı ve değişmez bir şekilde kaydedileceği ve belirtecin dağıtılacağı bir blockchain platformunun seçilmesi gerekir.

İşlemleri doğrulamak için kullanılan mutabakat mekanizmasına bağlı olarak, birkaç tür blok zinciri vardır – İş Kanıtı ( PoW ), Hisse Kanıtı (PoS), Temsil Edilen Hisse Kanıtı (DPoS) ve Geçen Süre Kanıtı (Şair). Popüler blockchain platformları arasında Ethereum, Cardano ( ADA ), Tron ( TRX ) ve Ripple bulunur.

#6 Düğümleri hazırlamak

Blok zincirine karar verildiğinde, işlemlerin doğrulanması ve işlenmesinin yanı sıra verilerin kaydedilmesi ve dağıtılması işleminde yer alacak olan blok zinciri ağına bağlı bilgisayarlar olan düğümleri oluşturma zamanı gelmiştir.

Bunu yaparken, düğüm erişilebilirliği (genel veya özel), barındırma (bulut ağı veya yerel düğümler), işletim sistemi (ideal olarak açık kaynak) ve donanım (GPU’lar, işlemciler, RAM, sabit sürücüler ve beğenmek).

#7 Bir blockchain formatı seçme

Üç temel blockchain mimarisi modeli vardır. Merkezileştirilmiş (bir merkezi düğüm, diğerlerinden veri alır), merkezi olmayan (düğümler birbirleri arasında veri paylaşır) ve dağıtılmış (defter düğümler arasında hareket eder) ve biri seçilmelidir.

Ayrıca, geliştiricilerin blok zinciri adresi, blok zinciri veri erişimi, anahtar biçimleri, varlık oluşturma kuralları, blok boyutu, işlem sınırlamaları, ödüller ve düğüm tanımlaması (el sıkışma olarak da bilinir) gibi ayrıntıları tanımlaması gerekecektir.

#8 API’leri ayarlama

Bir uygulama programlama arabirimi (API), çeşitli düğümler ve/veya ağlar arasında, örneğin bir kripto borsası ile bir kripto veri toplama uygulaması arasında bir bağlantı görevi görür ve tipik olarak kripto ticaretinde, veri güvenliği sağlamada veya dijital varlıkları izlemede kullanılır.

Bugün, NOWNodes, Factom, Bitcore, Infura Ethereum API, Nomics API ve diğerleri dahil olmak üzere blok zincirlerine uygun çok sayıda API çözümü bulunmaktadır. Bununla birlikte, bu görev için dışarıdan API uzmanlarının getirilmesi gerekebilir çünkü bu onların özel uzmanlıklarını gerektirecektir.

Çözüm

Kripto izleme platformu CoinMarketCap’ten alınan son verilere göre, Eylül 2022’de 21.000 dönüm noktasını aşan 22.273 kripto para birimi vardı ve bu da yeni kripto para birimleri oluşturmaya büyük ilgi olduğunu gösteriyor. Bunu söyledikten sonra, bir dijital varlık oluşturmak aslında işin en kolay kısmı. Gerçek zorluk, onu yönetmek ve büyümesini teşvik etmekle gelir.

Yorum yapın

vapeayr.net seniorpuffs.com shoppuffer.com vozol10000.com Bypuff.com Vozol Puff Türkiye Distribütörü Resmi Satış Sitesi olarak en çok satan aromaları ve en çok satan puff modellerini sizler için temin etmekte kapıda ödeme güvencesiyle sizlere gönderim sağlamaktadır. vozol Elf bar 5000 Vozol 5000 Vozol 6000 Vozol 7000 Vozol 10000 Vozol 12000 Vozol likit Stlpuff.com puff, puff bar, elf bar, vozol tüm puff çeşitlerinin resmi satış sitesi olarak kapıda ödeme güvencesiyle sizlere hizmet etmektedir. vozol Elf bar 5000 Vozol 5000 Vozol 6000 Vozol 7000 Vozol 10000 Vozol 12000 Vozol likit resmi satış siteleri