LG, Telefonlarda 9x Optik Zoom Sunan Lensini Tanıttı

Photo of author

By admin

Akıllı telefonlarımızda yer alan telefoto lensler, görüntüyü yakınlaştırma konusunda yardımımıza koşuyor. Fakat bu lensler küçük boyuttaki tasarlandığından, kabiliyetleri de sınırlı oluyor.

Günümüzde fotoğraf canavarı kabull edilen iPhone 14 Pro modelleri bile telefoto lens ile sadece 3 kat optik yakınlaştırma sunarken, bugün LG’den sektör yeniden şekillendirebilecek bir haber geldi. LG, akıllı telefonlarda kullanılacak yeni telefoto modülünü duyurdu. Lens, 9 kat optik yakınlaştırma sunabiliyor.

Fotoğrafını çekeceğiniz nesneye kalite bozulmadan 9 kat yakınlaşabileceksiniz

Güney Koreli teknoloji devi tarafından paylaşılan detaylara göre yeni modül, 9 kat yakınlaştırmada bile görüntüde hiçbir bozulmaya yer vermeyecek. Bununla birlikte lens, yakınlaştırılmış görüntüyü yakalamak için de büyük bir kolaylığa yer verecek.

Telefoto modülü, optik görüntü sabitleme özelliğine yer verecek. Bu sayede kamerada yakınlaştırma yaptığınızda elinizin titremesiyle oluşan görüntü bozulmaları ekrana ve fotoğrafa yansımayacak.

İyi de piyasada 50 kat yakınlaştırma yapabilen telefonlar var? 9 kat neden bir devrim olacak?

Akıllı telefonlarda genellikle 2 kat ve üzeri yakınlaştırmalar, cihazdaki yazılım sayesinde mümkün oluyor. Siz görüntüyü yakınlaştırsanız da gördüğünüz görüntü, kameranın yakaladığı gerçek görüntü olmuyor. Yakınlaştırma, bir aşamadan sonra tamamen dijital olarak gerçekleşiyor.  LG ise bunu lenslerle, optik olarak gerçekleştireceğinden fotoğraf kalitesinde hiçbir düşüş olmayacak.

Yorum yapın

vapeayr.net seniorpuffs.com shoppuffer.com vozol10000.com Bypuff.com Vozol Puff Türkiye Distribütörü Resmi Satış Sitesi olarak en çok satan aromaları ve en çok satan puff modellerini sizler için temin etmekte kapıda ödeme güvencesiyle sizlere gönderim sağlamaktadır. vozol Elf bar 5000 Vozol 5000 Vozol 6000 Vozol 7000 Vozol 10000 Vozol 12000 Vozol likit Stlpuff.com puff, puff bar, elf bar, vozol tüm puff çeşitlerinin resmi satış sitesi olarak kapıda ödeme güvencesiyle sizlere hizmet etmektedir. vozol Elf bar 5000 Vozol 5000 Vozol 6000 Vozol 7000 Vozol 10000 Vozol 12000 Vozol likit resmi satış siteleri