MediaTek mi Qualcomm mu sorusu yanıt buldu: İşte sektörün lideri

Photo of author

By admin

Akıllı telefonların en önemli donanımı hangisi diye sorulacak olunursa, akla muhtemelen ilk gelecek parça işlemci olacaktır. Bir akıllı telefonun kalbini oluşturan bu parça sayesinde, o akıllı telefonun performansı hakkında da genel bir fikir sahibi olabiliyoruz. Tabi böyle bir durumda da aklımıza hep aynı soru geliyor, hangi işlemciyi tercih etmeliyiz?

Eğer bu soruyu soran kişi kendisine bir iPhone modeli alacaksa, soru bir hayli anlamsızlaşıyor çünkü Apple birçok konuda olduğu gibi işlemci kategorisinde de iPhone modellerinde kendi yonga setini kullanıyor. Ancak eğer Android işletim sistemli bir telefon satın alacaksanız bu defa karşınıza Qualcomm ve MediaTek isimleri çıkacaktır.

MediaTek mi Qualcomm mu sorusu yanıt buldu: İşte sektörün lideri

Aslında bu rekabette pazar payı olarak önde olan ismin Snapdragon modelleri sayesinde Qualcomm olduğu düşünülebilir. Ancak bu hiç de doğru değil. Nitekim ünlü araştırma ve analiz platformu Counterpoint tarafından paylaşılan son rapora göre, MediaTek üst üste 6. çeyrekte de rakibine üstünlük kurmayı başardı.

2021 yılının ikinci çeyreğinden itibaren ele aldığı verileri bir tablo halinde takipçileriyle paylaşan platformun servis ettiği bilgilere göre, MediaTek son çalışmanın yapıldığı 2022 yılının üçüncü çeyreğine kadar her dönemde başta Qualcomm olmak üzere tüm rakiplerini geride bırakmış.

İkinci sırada yer alan Qualcomm’u Apple yonga setleri izlerken, dördüncü sırada UNISOC’u beşinci sırada ise Samsung yonga setlerini yani Exynos’u görüyoruz. 2021 yılının ikinci çeyreğinde beşincilik için Samsung’la yarışan Huawei yonga setleri yani HiSilicon ise, 2023 yılının 2. ve 3. çeyreği itibariyle neredeyse pazardan silinmiş durumda.

Yorum yapın

vapeayr.net seniorpuffs.com shoppuffer.com vozol10000.com Bypuff.com Vozol Puff Türkiye Distribütörü Resmi Satış Sitesi olarak en çok satan aromaları ve en çok satan puff modellerini sizler için temin etmekte kapıda ödeme güvencesiyle sizlere gönderim sağlamaktadır. vozol Elf bar 5000 Vozol 5000 Vozol 6000 Vozol 7000 Vozol 10000 Vozol 12000 Vozol likit Stlpuff.com puff, puff bar, elf bar, vozol tüm puff çeşitlerinin resmi satış sitesi olarak kapıda ödeme güvencesiyle sizlere hizmet etmektedir. vozol Elf bar 5000 Vozol 5000 Vozol 6000 Vozol 7000 Vozol 10000 Vozol 12000 Vozol likit resmi satış siteleri