Meta Quest artık antrenmanları Android telefonlarla senkronize ediyor

Photo of author

By admin

VR fitness büyüyen bir alan ve Meta da Quest kulaklığı için daha da fazla insanı kulaklığı denemeye ikna edebilecek sağlıkla ilgili birkaç yeni özellik kullanıma sundu. Cihaz için yaptığı son güncellemede şirket, Android kullanıcıları için Health Connect entegrasyonunu ve Bluetooth kalp atış hızı monitörlerini onunla eşleştirme özelliğini kullanıma sundu.

Bir Meta sözcüsü, uyumlu bir kalp atış hızı monitörüyle eşleştirildiğinde, Meta Quest Move’un egzersiz yapılan dakikalar ve yakılan kalorilerin yanı sıra herhangi bir oyun veya uygulamada kullanıcının kalp atış hızını görüntüleyebileceğini de söyledi. Şu anda bilinen tek uyumlu monitörler Garmin HRM-Dual ve Polar H10 göğüs kayışları, ancak diğer marka ve modeller de (hatta akıllı saatler) kulaklıkla eşlenebiliyor. Ancak Meta bunların Quest ile amaçlandığı gibi çalışıp çalışmayacaklarını şimdilik onaylayamıyor.

Meta Quest artık antrenmanları Android telefonlarla senkronize ediyor

Bu arada, Health Connect entegrasyonu, kullanıcılara VR antrenmanlarını Android cihazlarıyla otomatik olarak senkronize etme imkanı da sağlayacak. Meta, geçen yıl iOS kullanıcılarına ilerlemelerini Apple Health ile senkronize etme olanağı verdiğinde, insanların VR kondisyon istatistiklerini kulaklıklarının dışında görüntülenebilir hale getirdi. Artık Android kullanıcıları da Quest’i kenara koymak zorunda kalmadan ilerlemelerini nihayet görebilecek.

Bu özelliklerin Oculus markası altında piyasaya sürülen ilk Quest modelinde de yer alıp almadığı belli değil. Birkaç gün önce şirket, Quest 1 sahiplerine, cihazlarının artık yeni güncellemeler almayacağını söyleyen qq3rcx”1e-postalar göndermişti. Meta ayrıca 2024 yılına kadar cihaz için yalnızca kritik güvenlik ve hata yamaları yayınlayacak.

Yorum yapın

vapeayr.net seniorpuffs.com shoppuffer.com vozol10000.com Bypuff.com Vozol Puff Türkiye Distribütörü Resmi Satış Sitesi olarak en çok satan aromaları ve en çok satan puff modellerini sizler için temin etmekte kapıda ödeme güvencesiyle sizlere gönderim sağlamaktadır. vozol Elf bar 5000 Vozol 5000 Vozol 6000 Vozol 7000 Vozol 10000 Vozol 12000 Vozol likit Stlpuff.com puff, puff bar, elf bar, vozol tüm puff çeşitlerinin resmi satış sitesi olarak kapıda ödeme güvencesiyle sizlere hizmet etmektedir. vozol Elf bar 5000 Vozol 5000 Vozol 6000 Vozol 7000 Vozol 10000 Vozol 12000 Vozol likit resmi satış siteleri