Meta’dan Quest 2’ye doping: VR başlığın performansı güncellemeyle yükseltildi

Photo of author

By admin

Meta Quest 2 aslında teknoloji dünyası için uzun sayılabilecek bir süredir -2 yıldır- piyasada bulunuyor ve sürpriz bir güncelleme ile birlikte performans artışı kazanıyor. Meta tarafından yapılan açıklamaya göre sanal gerçeklik (VR) başlığı Ques 2’nin dahili grafik işlemcisinin frekans hızı artırılarak hissedilir bir performans artışı elde edilmiş durumda.

Meta Quest 2’ye doping

Meta, “bu iyileştirmenin avantajlarından yararlanmaya başlamak için hiçbir entegrasyon veya kodlama gerekmez, uygulamanızın bundan fayda sağlayacağını algıladığında frekansı otomatik olarak artıracaktır” diye belirtiyor. Güncellemeyi almak için ise cihazı kapatıp açmak ve mevcut sistem sürümünün V49 olduğundan emin olmak yeterli. Bu arada Meta, güncelleme sonrasında 490 MHz olan GPU frekansının 525 MHz seviyesine yükseldiğini ve bunun yüzde 7’lik bir performans artışı anlamına geldiğini belirtiyor.

Öte yandan eğer dinamik odaklanma özelliği etkin durumdaysa GPU, uygulamalardaki performansı etkilemeden görüntü kalitesini artırmak için en üst frekans seviyesine çıkacak. Yapılan güncelleme sayesinde sadece uygulamalarda değil oyunlarda da bir performans artışının yaşanması beklenmekte. Öte yandan Quest 2 sahiplerini doğrudan bu ek hızdan faydalanabilecek. Ek olarak geliştiriciler ek yüzde 7’lik gücü uygulamalarının çözünürlüğünü artırmak için de kullanabilir. Son olarak Meta’nın 2023’te Quest 3’ü piyasaya sürmesi bekleniyor.

Yorum yapın

vapeayr.net seniorpuffs.com shoppuffer.com vozol10000.com Bypuff.com Vozol Puff Türkiye Distribütörü Resmi Satış Sitesi olarak en çok satan aromaları ve en çok satan puff modellerini sizler için temin etmekte kapıda ödeme güvencesiyle sizlere gönderim sağlamaktadır. vozol Elf bar 5000 Vozol 5000 Vozol 6000 Vozol 7000 Vozol 10000 Vozol 12000 Vozol likit Stlpuff.com puff, puff bar, elf bar, vozol tüm puff çeşitlerinin resmi satış sitesi olarak kapıda ödeme güvencesiyle sizlere hizmet etmektedir. vozol Elf bar 5000 Vozol 5000 Vozol 6000 Vozol 7000 Vozol 10000 Vozol 12000 Vozol likit resmi satış siteleri