Metaverse konseptine bir darbe daha: John Carmack, Meta’dan ayrıldı

Photo of author

By admin

Kickstarter üzerinde Oculus Rift sanal gerçeklik başlığı büyük başarı kazanan ve bugün metaverse dediğimiz sanal evrenler konseptinin tetikleyicisi olan Oculus’te yaprak dökümü yaşanıyor. 2013 yılından bu yana Oculus ve haliyle Meta çatısı altında çalışan oyun dünyasının dev ismi John Carmack istifa etti. Ardından zehir zemberek açıklamalar bıraktı.

Metaverse konseptinde yaprak dökümü

Meta tarafından satın alınınca Oculus girişimi ile birlikte transfer olan oyun dünyasının dev ismi John Carmack, bir süredir yapay zekâ ile ilgili çalışmalar yapıyordu. Ne var ki ünlü isim bir geleceğin olduğunu sanmıyor.

John Carmack çalışanlara gönderdiği bir mektupta Meta’nın adeta kendi ayağına sıktığını ve kalabalık bir çalışan ekibi olmasına rağmen beklediği verimliliğin ancak yarısını yakalayabildiklerini belirtiyor. Ayrıca Oculus Quest 2 başlığının hep hayal ettiği ürün olduğunu ancak firmanın kararsızlığı nedeniyle geciktiğini de dile getirdi.

Aslında John Carmack’ın açıklamaları son dönemde yaşananlarla örtüşüyor. Meta’nın metaverse çalışmalarını yürüten bölümün zararı 10 milyar dolara dayandı. Zuckerberg gelecek yıl da bölümün zarar edeceğini düşünüyor ve kısa süre içerisinde yaygınlaşacak gibi de değil.

Yorum yapın

vapeayr.net seniorpuffs.com shoppuffer.com vozol10000.com Bypuff.com Vozol Puff Türkiye Distribütörü Resmi Satış Sitesi olarak en çok satan aromaları ve en çok satan puff modellerini sizler için temin etmekte kapıda ödeme güvencesiyle sizlere gönderim sağlamaktadır. vozol Elf bar 5000 Vozol 5000 Vozol 6000 Vozol 7000 Vozol 10000 Vozol 12000 Vozol likit Stlpuff.com puff, puff bar, elf bar, vozol tüm puff çeşitlerinin resmi satış sitesi olarak kapıda ödeme güvencesiyle sizlere hizmet etmektedir. vozol Elf bar 5000 Vozol 5000 Vozol 6000 Vozol 7000 Vozol 10000 Vozol 12000 Vozol likit resmi satış siteleri