Micron ve TSMC gibi dev rakipleri hedef küçültürken, Samsung çip işinde gaza basıyor

Photo of author

By admin

MoneyControl’un Güney Kore basınından aldığı bilgiler ışığında derlediği haberine göre, dünyanın en büyük çip üreticilerinden biri olan Samsung Electronics, Güney Kore, Pyeongtaek’teki P3 fabrikasında yarı iletken üretimini genişletmeyi hedefliyor. Pyeongtaek’teki P3 fabrikası, şirketin en büyük çip üretim tesisi olarak öne çıkıyor.

Bu karar, rakip çip üreticilerinin yatırımlarını azaltması, dünyanın birçok bölgesindeki ekonomik yavaşlamalar ve düşen talep ile zıtlık gösteriyor. Sektör uzmanları, Samsung’un rakipleri arasında daha iyi bir pazar payı elde etmek ve aynı zamanda pazar düzeldiğinde hisse fiyatını desteklemek için çip üretimini genişletme hareketini sürdürmek istediğine inanıyor.

Genişletme planları, DRAM çipleri için 12 inçlik plaka kapasitesinin eklenmesini içeriyor. Ayrıca Samsung, dökümhane sözleşmeleri kapsamında, 4nm çip kapasitesi ile tesisi genişletmeyi de planlıyor. Bunların yanı sıra şirket, 2023’te “en az 10 ekstrem UV makinesi” eklemeyi planlıyor. Ancak Samsung bu bilgiyi henüz doğrulamış değil.

Samsung Electronics’in rakibi Micron Technology Inc., geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada 2023’teki yatırımlarını 7,5 milyar dolara çekeceğini duyurdu. Çeşitli makroekonomik faktörler nedeniyle Tayvanlı çip devi TSMC, Ekim 2022’de yıllık yatırımlarını en az %10 azalttı.

Yorum yapın

vapeayr.net seniorpuffs.com shoppuffer.com vozol10000.com Bypuff.com Vozol Puff Türkiye Distribütörü Resmi Satış Sitesi olarak en çok satan aromaları ve en çok satan puff modellerini sizler için temin etmekte kapıda ödeme güvencesiyle sizlere gönderim sağlamaktadır. vozol Elf bar 5000 Vozol 5000 Vozol 6000 Vozol 7000 Vozol 10000 Vozol 12000 Vozol likit Stlpuff.com puff, puff bar, elf bar, vozol tüm puff çeşitlerinin resmi satış sitesi olarak kapıda ödeme güvencesiyle sizlere hizmet etmektedir. vozol Elf bar 5000 Vozol 5000 Vozol 6000 Vozol 7000 Vozol 10000 Vozol 12000 Vozol likit resmi satış siteleri