Microsoft, Activision satın alımının oyunculara fayda sağladığını söyledi

Photo of author

By admin

Microsoft, Call of Duty ve daha bir sürü dev oyunun yapımcısı Activision Blizzard‘ı satın almak için 69 milyar dolarlık teklifte bulunmuş ve bu Activision tarafından kabul edilmişti. Ancak gerek Sony’nin büyük endişeleri gerekse de düzenleyicilerin olayı incelemesi süreci uzatmaya devam ediyor.

“Oyunculara fayda sağlayacak”

Uzayan satın alım süreci bir yana dursun, Microsoft’a göre bu satın alım anlaşmasının oyunculara fayda sağlayacak. Firmanın bu açıklaması FTC’nin endişelerini gidermek için yapılmış durumda. Bu endişelerin kaynağı ise elbette Microsoft ve Xbox’un tek el konumuna dönüşme tehlikesinden kaynaklanıyor. Zira Activision’ın “Call of Duty”,”World of Warcraft” ve “Diablo” gibi çok popüler oyunları bulunuyor. Bu markaların ise Microsoft’unXbox’ına rakip olan cihazlarda sunulmama gibi bir olasılık masada bulunuyor. Her ne kadar Microsoft bunları kesin suretle reddetse de endişeler giderilmiş değil.

Bu endişeleri gidermek için Microsoft Başkanı Brad Smith, Aralık ortasında şirketin Sony ve diğerleri de dahil olmak üzere rakiplerine on yıl boyunca “Call of Duty” oyunları sağlamak için FTC ile yasal olarak bağlayıcı bir kararı imzalamayı teklif ettiğini söyledi. Yazılım devinin söylemine göre Sony bu anlaşmayı kabul etmemiş durumda.

Microsoft ayrıca bu satın alımın abartılmaması gerektiğini belirtiyor zira Xbox ve Microsoft bu satın alım olsa bile sektörün en büyük üçüncü oyun firması olacak. Öte yandan Xbox an itibariyle en çok satan üçüncü konsol konumunda. Tüm bunlara ek olarak Microsoft’un Netflix’i de satın alabileceği söylentileri iyiden iyiye güçlenmiş durumda.

Yorum yapın

vapeayr.net seniorpuffs.com shoppuffer.com vozol10000.com Bypuff.com Vozol Puff Türkiye Distribütörü Resmi Satış Sitesi olarak en çok satan aromaları ve en çok satan puff modellerini sizler için temin etmekte kapıda ödeme güvencesiyle sizlere gönderim sağlamaktadır. vozol Elf bar 5000 Vozol 5000 Vozol 6000 Vozol 7000 Vozol 10000 Vozol 12000 Vozol likit Stlpuff.com puff, puff bar, elf bar, vozol tüm puff çeşitlerinin resmi satış sitesi olarak kapıda ödeme güvencesiyle sizlere hizmet etmektedir. vozol Elf bar 5000 Vozol 5000 Vozol 6000 Vozol 7000 Vozol 10000 Vozol 12000 Vozol likit resmi satış siteleri