Microsoft’tan Activision alımına ilişkin yeni bir açıklama geldi

Photo of author

By admin

Dünyanın en büyük teknoloji markalarından biri olan Microsoft, her ne kadar varlığını ve büyüklüğünü Windows işletim sistemine borçlu olsa da artık sahibi olduğu yüzlerce farklı şirket sayesinde bu durumu çoktan aşmış şekilde. Ancak Microsoft’un amacı daha da büyük olmak ve diğer sektörlerde de bu büyüklüğünü kanıtlayabileceği isimlerle var olmak. İşte bu yüzden bir süre önce Activision Blizzard’ı bünyesine kattığını ve bu satın alım için 69 milyar dolar ödeyeceğini açıkladığında, herkes bu miktar karşısında şaşıp kalmıştı.

Bununla birlikte başta Sony olmak üzere, oyun sektörünün ileri gelen firmaları Microsoft’un bu hamlesini fazlasıyla eleştirdi. Bu şirketlerin tedirginlik sebepleri ise Xbox oyun konsolunun da sahibi olan Microsoft’un, bu hamle ile oyun dünyasında tekel durumuna gelebilecek olmasıydı.

Microsoft’tan Activision alımına ilişkin yeni bir açıklama geldi

Benzer şüpheleri taşıyan Amerikalı düzenleyici kurumlar da soruşturma başlatınca, Activision satın alımı adeta çıkmaza girmiş oldu. Bu konuda her geçen gün biraz daha yalnızlaşmaya başlayan Microsoft ise, yanını en önemli grubu yani oyuncuları çekmek istiyor.

Geçtiğimiz saatlerde bu konuya ilişkin bir açıklama yapan teknoloji devi, Microsoft’un Activision Blizzard’ı satın almasından en yüksek faydayı oyunseverlerin göreceğini, bu sayede hem oyun çeşitliliğinin hem de kalitesinin artacağını söyledi. Ancak fazlasıyla sıradan ve yavan olan bu açıklama oyunseverlerde bir karşılık buldu mu işte orası meçhul.

Yorum yapın

vapeayr.net seniorpuffs.com shoppuffer.com vozol10000.com Bypuff.com Vozol Puff Türkiye Distribütörü Resmi Satış Sitesi olarak en çok satan aromaları ve en çok satan puff modellerini sizler için temin etmekte kapıda ödeme güvencesiyle sizlere gönderim sağlamaktadır. vozol Elf bar 5000 Vozol 5000 Vozol 6000 Vozol 7000 Vozol 10000 Vozol 12000 Vozol likit Stlpuff.com puff, puff bar, elf bar, vozol tüm puff çeşitlerinin resmi satış sitesi olarak kapıda ödeme güvencesiyle sizlere hizmet etmektedir. vozol Elf bar 5000 Vozol 5000 Vozol 6000 Vozol 7000 Vozol 10000 Vozol 12000 Vozol likit resmi satış siteleri