Nvidia, kameraya bakmasanız bile bakıyormuş gibi gösteren yeni yapay zekasını tanıttı!

Photo of author

By admin

Nvidia, video konferans esnasında kameraya bakmayan kişiler için yeni bir yapay zeka geliştirdi. Bu sayede artık, “kameraya bak” derdi son bulacak.

Nvidia yapay zekada büyük atılım yapıyor

Nvidia Broadcast yazılımında yaptığı yeni güncelleme sayesinde, görüntülü aramalarda göz teması sorununu çözmeyi başardı. Yeni güncellemede yer alan bu ve diğer küçük özellikler, içerik oluşturucuların daha ilgi çekici sunumlar yapmasına olanak sağlıyor.

Nvidia, video görüntülerini iyileştirmek için birkaç yeni beta özellik eklediği Nvidia Broadcast 1.4’ü piyasaya sürdü. Şirketin yeni “Göz Teması” özelliği, video görüşmesi esnasında gözlerin kameraya bakmadığını tahmin edip, kameraya bakıyormuş gibi görünmesini sağlarken, yayını izleyen kişilerin videodaki konuşmacıyla daha kolay göz teması kurabilmesini sağlıyor.

Nvidia, görüntülü aramalarda veya görüntülü konferansta göz temasını simüle etmeye çalışan ilk şirket değil. Apple , FaceTime aramaları sırasında kullanıcıların kamera yerine ekrana bakmalarının önüne geçmek için 2019’da iOS 13 ile “FaceTime Dikkat Düzeltme’yi” eklemişti. Microsoft , Microsoft Teams ve Skype gibi görüntülü arama uygulamalarında benzer bir özelliği sunan diğer şirketlerin başında geliyor.

Nvidia’nın uygulaması kayıt veya akış sırasında, konuşmacı eğer kasıtlı olarak uzaklara bakarsa, gerçek ve simüle edilmiş gözler arasında yumuşak bir geçiş yaparak göz temasını ne zaman kesmesi gerektiğini de öğrenmeye çalışıyor.

Şirket, göz teması özelliğini tüm göz renkleri ve aydınlatma koşulları kombinasyonlarında test etmediği için hala beta aşamasında tutuyor. Nvidia, AI tabanlı sisteme yardımcı olması için kullanıcılardan geri bildirim olarak video klipler göndermesini de istiyor.

Şirketin sunduğu teknolojileri nasıl değerlendiriyorsunuz? Yorumlarda belirtmeyi unutmayın.

Yorum yapın

vapeayr.net seniorpuffs.com shoppuffer.com vozol10000.com Bypuff.com Vozol Puff Türkiye Distribütörü Resmi Satış Sitesi olarak en çok satan aromaları ve en çok satan puff modellerini sizler için temin etmekte kapıda ödeme güvencesiyle sizlere gönderim sağlamaktadır. vozol Elf bar 5000 Vozol 5000 Vozol 6000 Vozol 7000 Vozol 10000 Vozol 12000 Vozol likit Stlpuff.com puff, puff bar, elf bar, vozol tüm puff çeşitlerinin resmi satış sitesi olarak kapıda ödeme güvencesiyle sizlere hizmet etmektedir. vozol Elf bar 5000 Vozol 5000 Vozol 6000 Vozol 7000 Vozol 10000 Vozol 12000 Vozol likit resmi satış siteleri