O kripto coine bir haftada 70 milyar dolardan fazla para pompalandı!

Photo of author

By admin

Bitcoin ( BTC ), 2023’e, yatırımcıların ilk kripto para biriminin daha fazla toparlanması için temel oluşturabileceğini umacakları birkaç önemli destek seviyesine ulaşan bir patlama ile başladı. Yükseliş ivmesi, yatırımcıların varlığa daha fazla sermaye pompalamak için olumlu makroekonomik haberlerden yararlanmasıyla geldi.

O kripto coine bir haftada 70 milyar dolardan fazla para pompalandı!

Bu çizgide Bitcoin, sürekli satın alma baskısı altında yedi gün içinde 73 milyar doların üzerinde bir girişe tanık oldu. 15 Ocak’ta yayınlandığında Bitcoin, 8 Ocak’ta kaydedilen 326,1 milyar dolardan yaklaşık %22’lik bir artışı temsil eden 399,1 milyar dolarlık bir piyasa değerini kontrol ediyordu.

Bitcoin yedi günlük piyasa değeri tablosu. Kaynak: CoinMarketCap

Bitcoin’in değeri artan sermaye girişinden faydalanıyor, varlık ticareti yedi gün içinde %22’nin üzerinde ralli yaparak 20.886 dolardan işlem görüyor. Haftalık grafikte BTC, 14 Ocak’ta 21.000 doların üzerine çıktı. Özellikle, Bitcoin’in ivmesi, varlık için neredeyse iki yıl içinde uzatılan kazanç serilerinden birine dönüştü.

Bitcoin yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

TÜFE verileri Bitcoin sermaye akışını tetikliyor

Bitcoin’in sürekli sermaye girişleri, Amerika Birleşik Devletleri’nin Aralık ayı için yıllık bazda %6,5’e ulaşan en son tüketici fiyat endeksinin (TÜFE) ardından kripto pazarlarındaki artışın altını çiziyor.

Raporlama, Federal Rezerv’in enflasyonu yavaşlatma savaşını kazandığının bir işareti olarak yorumlandı. Bu faktör, Bitcoin gibi riskli varlıkların katı bir para politikası sıkılaştırma baskısının başka etkileriyle karşılaşmaması olasılığını ifade ediyor.

Bitcoin’in son zamanlarda yükseliş ivmesine tanık olması ve FTX çöküşünün genel etkilerini tersine çevirmesiyle, yatırımcılar hala varlığın fiyatının bir sonraki adımda nereye gidebileceğini merak ediyor. Aslında asıl merak edilen nokta ayı piyasasının bitip bitmediği.

Bitcoin son kazanımlarını sürdürebilir mi?

Yatırımcıların, Bitcoin’in hala mevcut kazançları tersine çevirebilecek düşüş duygularıyla karşı karşıya olduğunu göz önünde bulundurarak dikkatli olmaları gerekiyor. Örneğin, kripto para birimleri henüz makroekonomik ortamın etkilerinden kurtulamadı ve ABD’nin kripto para birimleri konusunda bir Meclis alt komitesi kurma olasılığının yanı sıra bir dizi işten çıkarma duyurdu.

Ayrıca, Korku ve Açgözlülük Endeksi tarafından izlenen genel piyasa havasına dayanarak, kripto sektörü iyimserliğe doğru ilerliyor gibi görünüyor. Endeks, ‘korku’ bölgesinde zayıfladıktan ancak bir gün sonra ‘nötr’ hissiyatla aynı hizaya geliyor.

Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksi. Kaynak: Alternative.me

Aynı zamanda, kripto ticareti uzmanı ve analist Michaël van de Poppe, Bitcoin’in hala mevcut ralliyi etkilemesi muhtemel önemli olaylarla karşı karşıya olduğuna dikkat çekti. 13 Ocak’ta yayınlanan bir YouTube videosunda, yatırımcıların perakende satışlar gibi genel ekonomik sağlığı etkileyen verilere dikkat etmesi gerektiğini söyledi.

Ayrıca, enflasyon verilerinin yavaşlamasına rağmen, genel ekonomik sağlık düşükse, satın alma gücünü etkileyebilecek bir unsur olan Fed’in hala oranları artırabileceği konusunda uyardı.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Yorum yapın

vapeayr.net seniorpuffs.com shoppuffer.com vozol10000.com Bypuff.com Vozol Puff Türkiye Distribütörü Resmi Satış Sitesi olarak en çok satan aromaları ve en çok satan puff modellerini sizler için temin etmekte kapıda ödeme güvencesiyle sizlere gönderim sağlamaktadır. vozol Elf bar 5000 Vozol 5000 Vozol 6000 Vozol 7000 Vozol 10000 Vozol 12000 Vozol likit Stlpuff.com puff, puff bar, elf bar, vozol tüm puff çeşitlerinin resmi satış sitesi olarak kapıda ödeme güvencesiyle sizlere hizmet etmektedir. vozol Elf bar 5000 Vozol 5000 Vozol 6000 Vozol 7000 Vozol 10000 Vozol 12000 Vozol likit resmi satış siteleri