Otomobil fiyatlarının tekrardan artması üzerine hükümetten ÖTV indirimi açıklaması geldi!

Photo of author

By admin

Hali hazırda otomobil fiyatlarının yüksek olduğu herkes tarafından bilinen bir gerçek. Piyasayı az çok yakından takip edenlerin de bildiği üzere kısa süre önce ÖTV matrahlarında bir düzenleme yapılmış ve giriş seviyesi olarak tabir ettiğimiz otomobillerin fiyatlarında ciddi düşüşler yaşanmıştı.

Fakat aradan geçen zamanda gelen zamlar sonrasında bu indirimlerin çok bir cazibesi kalmadı. Malum bu güncelleme sadece giriş seviyesi otomobillere uygulanmıştı. Lakin gelen zamlarla birlikte en alt ÖTV seviyesinde yer alan otomobiller, bir üst kademeye geçince fiyatlar da direkt olarak artmış oldu.

Otomobil fiyatlarının tekrardan artması üzerine ÖTV indirimi açıklaması geldi!

Bu artış, 2023 yılında otomobilde yapılacak olan ÖTV indirimi beklentisini de beraberinde getirdi. Malum, CHP liderinin ÖTV çıkışı sonrasında, ÖTV indirimine ilişkin beklentiler zirve yapmıştı. Fakat sonrasında hükümetten bu konuda bir adım gelmedi.

ÖTV indirimine ilişkin beklentilerin artması üzerine hükümet cephesinden konu ile ilgili kısa bir açıklama geldi. Hazine ve Maliye Bakanı Nebati, konu ile ilgili yaptığı açıklamada böyle bir indirimin gündemlerinde olmadığını belirtti. Nebati, otomobile olan talebin yüksek olduğunu, hatta insanların alacak otomobil bulamadığını söyledi. Böyle bir tabloda ÖTV indiriminin söz konusu olamayacağını sözlerine ekledi.

Kısaca özetlememiz gerekirse, sıfır otomobile yoğun bir talep olduğu için, mevcut şartlarda ÖTV indirimi söz konusu olmayacak. Elbette yine de bekleyip göreceğiz.

Yorum yapın

vapeayr.net seniorpuffs.com shoppuffer.com vozol10000.com Bypuff.com Vozol Puff Türkiye Distribütörü Resmi Satış Sitesi olarak en çok satan aromaları ve en çok satan puff modellerini sizler için temin etmekte kapıda ödeme güvencesiyle sizlere gönderim sağlamaktadır. vozol Elf bar 5000 Vozol 5000 Vozol 6000 Vozol 7000 Vozol 10000 Vozol 12000 Vozol likit Stlpuff.com puff, puff bar, elf bar, vozol tüm puff çeşitlerinin resmi satış sitesi olarak kapıda ödeme güvencesiyle sizlere hizmet etmektedir. vozol Elf bar 5000 Vozol 5000 Vozol 6000 Vozol 7000 Vozol 10000 Vozol 12000 Vozol likit resmi satış siteleri