Oyuncular ‘Activision İçin’ Microsoft’a Dava Açtı

Photo of author

By admin

Microsoft’un Activision’ı satın alma çabaları hem rekabet kurumlarının hem de Sony’nin engeliyle karşılaşmaya devam ediyor. Fakat bugün, bu engeller arasına bir yenisi daha katıldı. Bu kez bir grup oyuncu, Microsoft’a karşı harekete geçti.

On oyuncudan oluşan bir grup, Microsoft’un Activision’ı satın alma anlaşmasına karşı dava açtı. Bloomberg Law tarafından aktarılan bilgilere göre oyuncular, satın alımla Microsoft’un ‘tekele dönüşeceğini’ savundu.

“Microsoft, satın alımla rekabeti azaltabilir”

Oyuncular, dosyada sundukları açıklamalarında Microsoft’un Activision satın alımının “rekabeti azaltacağını ve tekel oluşturacağını” öne sürdü. Bu nedenle de bu satın alımın ABD yasalarına uygun olmadığını paylaştı. Oyuncular, Call of Duty, World of Warcraft, Doom ve The Elder Scrolls gibi serilerin Microsoft’un eline geçeceğine de ‘dikkat çekti’.

Microsoft, özellikle Call of Duty serisi için taahhütler vermişti:

Oyuncuların şikâyetleri, aslında Sony’nin şikâyetleriyle fazlasıyla paralel, fakat özellikle Call of Duty kısmı Sony için öne çıkan bir şikâyetti. Fakat Microsoft’un Sony’nin bu şikâyetlerine CoD serisini PlayStation Plus aboneliğine dahil etme teklifiyle yanıt verdiği ortaya çıkmıştı.

Microsoft, Call of Duty serisi için Nintendo ile de anlaşmıştı:

Yorum yapın

vapeayr.net seniorpuffs.com shoppuffer.com vozol10000.com Bypuff.com Vozol Puff Türkiye Distribütörü Resmi Satış Sitesi olarak en çok satan aromaları ve en çok satan puff modellerini sizler için temin etmekte kapıda ödeme güvencesiyle sizlere gönderim sağlamaktadır. vozol Elf bar 5000 Vozol 5000 Vozol 6000 Vozol 7000 Vozol 10000 Vozol 12000 Vozol likit Stlpuff.com puff, puff bar, elf bar, vozol tüm puff çeşitlerinin resmi satış sitesi olarak kapıda ödeme güvencesiyle sizlere hizmet etmektedir. vozol Elf bar 5000 Vozol 5000 Vozol 6000 Vozol 7000 Vozol 10000 Vozol 12000 Vozol likit resmi satış siteleri