PUBG Mobile yasaklanır mı? Çin hükümeti, Tencent’i alıyor

Photo of author

By admin

Dünyanın en büyük oyun şirketlerinden biri olan Tencent Holdings, ilginç bir yatırım alıyor olabilir. Çin hükümetinin, Tencent firmasının belirli bir kısmını satın alarak ortak olmak istediği bildirildi. Bu yatırım, Tencent’in sahibi olduğu PUBG Mobile ve Call of Duty: Mobile gibi oyunların Batılı ülkelerde yasaklanmasına yol açabilir.

Çin hükümeti, Tencent Holdings’e ortak olacak

Çin hükümetinin, ülkenin en büyük teknoloji firmalarından biri olan Tencent’ten hisse alacağı iddia edildi. Asya ülkesinin, şirketten “golden share” (altın hisse) alarak yönetim kurulunda söz sahibi olmak istediği aktarıldı.

Financial Times’ta yer alan habere göre bu hisseler, ülkedeki düzenleyiciye önemli ticari kararlarda oy kullanma yeteneği verecek. Altın hisseler bir şirketin sadece yüzde birini oluşturuyor olsa da, “altın” olmasından dolayı Çin hükümetinin birçok konuda söz sahibi olmasını sağlayacak.

https://shiftdelete.net/en-cok- -playstation-oyunlari-belli-oldu

Çin hükümetinin bu hareketi, ülke içinde faaliyet gösteren teknoloji devlerinin gözetimini artırma çabalarının bir parçası olarak görülüyor. Tencent altın hisselerinin satın alınmasının, ortaklarını ve elinde bulundurduğu oyunları etkileyeceği düşünülüyor.

Çin hükümetinin Tencent’e müdahil olması Batılı ülkelerde hoş karşılanmayacak diye düşünülüyor. Bundan dolayı PUBG Mobile ve Call of Duty: Mobile gibi popüler oyunların dağıtıcı firması olan Tencent, bu yapımları farklı bir şirkete devretmek zorunda kalabilir.

PUBG Mobile 2.3 güncellemesi yayınlandı!

2.3 Güncellemesinde Lionel Messi, PUBG MOBILE Global Chicken Cup’ın kaptanlığını üstlenecek ve beraberinde haritalardaki değişikliklerin yanı sıra, oyuna girmeye hazır olan oyuncular için bir dizi ödül getirecek. Yarından itibaren satışa sunulacak olan işbirliği forması da dahil olmak üzere özel ödülleri kazanmak için Messi’nin etkinlik davetiyesini almayı unutmayın

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Kaynak: Shiftdelete / Teknoloji

Yorum yapın

vapeayr.net seniorpuffs.com shoppuffer.com vozol10000.com Bypuff.com Vozol Puff Türkiye Distribütörü Resmi Satış Sitesi olarak en çok satan aromaları ve en çok satan puff modellerini sizler için temin etmekte kapıda ödeme güvencesiyle sizlere gönderim sağlamaktadır. vozol Elf bar 5000 Vozol 5000 Vozol 6000 Vozol 7000 Vozol 10000 Vozol 12000 Vozol likit Stlpuff.com puff, puff bar, elf bar, vozol tüm puff çeşitlerinin resmi satış sitesi olarak kapıda ödeme güvencesiyle sizlere hizmet etmektedir. vozol Elf bar 5000 Vozol 5000 Vozol 6000 Vozol 7000 Vozol 10000 Vozol 12000 Vozol likit resmi satış siteleri