Son dakika: BM, Türkiye üzerinden Suriye’ye yardım sevkiyatını 6 ay uzattı

Photo of author

By admin

Suriye‘ye yapılan yardımların birçoğu Türkiye üzerinden gerçekleştiriliyor. Bu kapsamda Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK), söz konusu yardımlarla ilgili yeni bir karar aldı. Kararla birlikte Türkiye üzerinden kuzeybatı Suriye’ye sınır ötesi yardım sevkiyatı uzatıldı.

TEMMUZ AYINA KADAR DEVAM EDECEK

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi, Türkiye üzerinden Suriye’nin kuzeyine yapılan yardımların devam etmesini sağlayan tasarının temmuz ayına kadar uzatılmasını oybirliğiyle kabul etti. Böylece yardımlar 6 boyunca devam edecek.

2014 YILINDAN BERİ YARDIM YAPILIYOR

BM Güvenlik Konseyinin 2014’te kabul ettiği karar tasarısına göre Suriye’nin kuzeybatısındaki bölgelere uluslararası yardım gönderiliyor. Uzun süredir devam eden yardım mekanizması 10 Ocak 2023’te sona erecekti.

RUSYA VE ÇİN’İN İTİRAZIYLA SINIRLANDIRILDI

Suriye’de muhaliflerin kontrolündeki bölgelere Irak ve Ürdün’ün yanı sıra Türkiye’deki iki sınır kapısından insani yardım gönderilmesini öngören karar tasarısı, sonraki yıllarda Rusya ve Çin’in itirazları üzerine sınırlandırıldı. Bölgeye halihazırda yalnızca Cilvegözü Sınır Kapısı üzerinden gıda ve ilaç yardımı ulaştırılıyor.

Yorum yapın

vapeayr.net seniorpuffs.com shoppuffer.com vozol10000.com Bypuff.com Vozol Puff Türkiye Distribütörü Resmi Satış Sitesi olarak en çok satan aromaları ve en çok satan puff modellerini sizler için temin etmekte kapıda ödeme güvencesiyle sizlere gönderim sağlamaktadır. vozol Elf bar 5000 Vozol 5000 Vozol 6000 Vozol 7000 Vozol 10000 Vozol 12000 Vozol likit Stlpuff.com puff, puff bar, elf bar, vozol tüm puff çeşitlerinin resmi satış sitesi olarak kapıda ödeme güvencesiyle sizlere hizmet etmektedir. vozol Elf bar 5000 Vozol 5000 Vozol 6000 Vozol 7000 Vozol 10000 Vozol 12000 Vozol likit resmi satış siteleri