Sony Türkiye’den çekiliyor mu? İddialara ne cevap verdi?

Photo of author

By admin

Türkiye’de pazar payında büyük yer kaplayan Sony’nin Türkiye pazarından ayrılacağı gündeme geldi. Şirketin konuyla alakalı yaptığı açıklama ‘’Türkiye’den yüzde yüz çıkacağı haberleri doğruyu yansıtmamaktadır’’ yönünde oldu. Sony’nin Türkiye’den çekilmesinin ana nedenleri arasında yüksek kur farkı ile doğan tedarik sorunu olduğu düşünülüyor. 

Türkiye’de etkisi yoğun olarak hissedilen ekonomik kriz sonrası pek çok teknoloji markası zarara uğradı. Japon teknoloji markası Sony de ekonomik krizden zarara uğrayan markalar arasında yer alıyor ve son zamanlarda Sony’nin Türkiye pazarına veda edeceği söylentiler arasındaydı. Şirketin son iş gününde çalışanlara konuyla alakalı bilgilendirme yaparak Türkiye faaliyetleri distribütörler aracılığı ile devam ettireceğini açıkladığı söylendi.

Sony’nin Türkiye faaliyetleri distribütörler ile sağlanacak 

Dijital hizmet sunan PlayStation Plus gibi hizmetler devam edecek. İnceleme.co’ dan Mert Yamak sosyal medya platformundan yaptığı paylaşımda konuyla ilgili duyumlarını yayınladı. ‘’Sony’nin Türkiye’den çekileceği bir süredir konuşuluyordu. Aldığım net bir duyuma göre Sony, kamera grubu hariç Türkiye ofisini kapatma kararı aldı. Şirket artık diğer ürün gruplarına (TV, kulaklık, konsol vb) TR pazarında olmayacak’’  ifadelerine yer verdi.

İddialarla ilgili olarak Sony’den de açıklama gecikmedi:

Şirket, Türkiye pazarından bütünüyle ayrılmayacaklarını dile getirdi.  Sony’nin açıklaması:

‘’Türkiye’den %100 çıkacağı haberleri doğruyu yansıtmamaktadır. TV ve ses sistemleri dışında kalan hizmetlerin yanı sıra, satış sonrası ve müşteri hizmetleri konusunda da hizmetlerini sürdürmeye devam edecektir.’’ 

Sizler bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Kaynak: İndir

Yorum yapın

vapeayr.net seniorpuffs.com shoppuffer.com vozol10000.com Bypuff.com Vozol Puff Türkiye Distribütörü Resmi Satış Sitesi olarak en çok satan aromaları ve en çok satan puff modellerini sizler için temin etmekte kapıda ödeme güvencesiyle sizlere gönderim sağlamaktadır. vozol Elf bar 5000 Vozol 5000 Vozol 6000 Vozol 7000 Vozol 10000 Vozol 12000 Vozol likit Stlpuff.com puff, puff bar, elf bar, vozol tüm puff çeşitlerinin resmi satış sitesi olarak kapıda ödeme güvencesiyle sizlere hizmet etmektedir. vozol Elf bar 5000 Vozol 5000 Vozol 6000 Vozol 7000 Vozol 10000 Vozol 12000 Vozol likit resmi satış siteleri