Taliban’ın ilk süperspor otomobili test sürüşünde!

Photo of author

By admin

Yaklaşık 25 yıl önce Afganistan’ın yüzde 90’ına yakınını ele geçiren Taliban, geçtiğimiz yılın eylül ayında yaptığı saldırının ardından ülkenin tamamında hakimiyet kurdu ve adını İslam Emirliği olarak değiştirdi. Bunun ardından birçok tartışmalı karara imza attı. Fakat bugün ilginç bir haberle gündeme geldi. İşte Afgan mühendisler tarafından geliştirilen ilk süperspor otomobil Mada 9…

Taliban, Mada 9 sürüş testine katıldı! Üretim ne zaman?

Taliban yetkilileri, Mada 9 isimli yeni Afgan üretimi süperspor otomobilin test sürüşüne ve fotoğraf çekimlerine katıldı. Aracı geliştiren mühendisler 5 yıllık çalışmanın sonunda nihayet önümüzdeki yılın ilk haftası bitmeden üretime hazır hale geleceğini söylüyor.

Yukarıda paylaştığımız videolarda mühendislerin henüz tasarım aşamasındayken Bugatti Chiron benzeri bir otomobil yapmaya çalıştıkları görülüyor. Fakat süreç içerisinde esinlenilmiş de olsa özgün sayılabilecek farklı bir tasarım elde ediyorlar.

Tabii otomobilin kullanmış olduğu motor, sürüş veya güvenlik özelliklerine dair herhangi bir bilgi paylaşım yapılmadığı için yalnızca içten yanmalı motora sahip olduğunu söyleyebiliyoruz. Fakat sürüş videosunda görüldüğü üzere normal otomobillere kıyasla çok daha yüksek bir ivmelenmeye sahip.

Buna ek olarak, aracın arkasında henüz büyük bir otomotiv üreticisinin olmadığını söyleyelim. Proje şu an için Afganistan Navavari Teknik ve Mesleki Eğitim Merkezi bünyesinde çalışan mühendisler tarafından üretim sürecine doğru ilerletiliyor. Ayrıca ENTOP, Bilişim Bakanlığı ve Afganistan İnovasyon Merkezi tarafından destekleniyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Yorum yapın

vapeayr.net seniorpuffs.com shoppuffer.com vozol10000.com Bypuff.com Vozol Puff Türkiye Distribütörü Resmi Satış Sitesi olarak en çok satan aromaları ve en çok satan puff modellerini sizler için temin etmekte kapıda ödeme güvencesiyle sizlere gönderim sağlamaktadır. vozol Elf bar 5000 Vozol 5000 Vozol 6000 Vozol 7000 Vozol 10000 Vozol 12000 Vozol likit Stlpuff.com puff, puff bar, elf bar, vozol tüm puff çeşitlerinin resmi satış sitesi olarak kapıda ödeme güvencesiyle sizlere hizmet etmektedir. vozol Elf bar 5000 Vozol 5000 Vozol 6000 Vozol 7000 Vozol 10000 Vozol 12000 Vozol likit resmi satış siteleri