Tarihi Yapılarımız Cyberpunk Evreninde Nasıl Görünürdü?

Photo of author

By admin

Yüzlerce yılı geride bırakarak günümüze kadar ulaşan ve muhtemelen hepimizden çok daha uzun süre ayakta duracak olan tarihi yapılarımızın uzak gelecekte nasıl görüneceğini hiç merak ettiniz mi?

Ya da ülkemizin dört bir yanına dağılmış olan bu yapılar, çok daha uzak bir gelecekte, belki de cyberpunk bir ortamda yapılsaydı sizce nasıl görünürlerdi? Bunu merak ederek danıştığımız Midjourney, kafamızdaki soru işaretlerini oldukça büyüleyici görsellerle ortadan kaldırıyor.

Karşımızda ilk olarak cyberpunk elementleriyle bezenmiş Ayasofya Camii var.

Topkapı Sarayı bir nebze isabet ettirilememiş gibi görünse de büyüleyiciliğinden hiçbir şey kaybetmemiş.

Yıllar sonra bile Boğaz manzarası insanları geceleri etkilemeye devam edecek gibi görünüyor.

İzmir Saat Kulesi’ni unutmadık elbette.

İçine de girseniz, uzaktan da baksanız Sümela Manastırı sizi her zaman etkisi altına alıyor. Ve görünüşe göre uzunca bir süre almaya devam edecek.

Kız Kulesi oldukça ürpertici görünüyor. Fakat buna rağmen güzelliğinden bir şey kaybetmemiş.

Efes ile cyberpunk’ın zaman dilimleri birbirleriyle alakasız olmasına rağmen bu ikisi, insanı içine çeken bir uyum yakalamayı başarıyor.

Şimdi biz oldukça derin bir tarihi olan Yerebatan Sarnıcı’nın bu hâline eski mi diyelim yeni mi?

İstanbul’un bir diğer göz bebeği: Galata Kulesi

Antalya’da bulunan Aspendos da olmazsa olmazlarımızdan.

Olmazsa olmaz demişken: Karşınızda Anıtkabir

Truvalıların karşısındaki at bu olsaydı, muhtemelen anında oracıkta yakarlardı.

Dünya’nın en eski yapılarından olan Göbeklitepe’nin cyberpunk yorumu.

Göbeklitepe’de göze çarpan geometri, Nemrut Dağı söz konusu olduğunda da kendini gösteriyor.

Son olarak göz alıcı balonların arasında Peri Bacaları.

Şüphesiz Midjourney’nin kusurlu olduğu birkaç nokta bulunuyor. Fakat genele baktığımızda sizce de bu yapılar oldukça büyüleyici görünmüyor mu?

Bitirmeden önce, içerikte geçen cyberpunk kelimesinin Cyberpunk 2077 ile bir ilgisi olmadığını, bilim kurgunun bir dalı olan cyberpunk’ı kastettiğimizi belirtelim. Yine de bu yapıları alıp oyuna eklesek sırıtmazmış.

Yorum yapın

vapeayr.net seniorpuffs.com shoppuffer.com vozol10000.com Bypuff.com Vozol Puff Türkiye Distribütörü Resmi Satış Sitesi olarak en çok satan aromaları ve en çok satan puff modellerini sizler için temin etmekte kapıda ödeme güvencesiyle sizlere gönderim sağlamaktadır. vozol Elf bar 5000 Vozol 5000 Vozol 6000 Vozol 7000 Vozol 10000 Vozol 12000 Vozol likit Stlpuff.com puff, puff bar, elf bar, vozol tüm puff çeşitlerinin resmi satış sitesi olarak kapıda ödeme güvencesiyle sizlere hizmet etmektedir. vozol Elf bar 5000 Vozol 5000 Vozol 6000 Vozol 7000 Vozol 10000 Vozol 12000 Vozol likit resmi satış siteleri