TikTok, ekran süresini kısaltacak yeni özelliğini test ediyor

Photo of author

By admin

TikTok, kullanıcıların uygulamada çok fazla zaman geçirdiği ve uyku saatlerini aksattığı için yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Uyku Hatırlatıcı adı verilen fonksiyon, adından da belli olduğu gibi TikTok kullanıcılarının uykularının düzene girmesinde yardımcı olacak. Peki test edilen yenilik nasıl çalışacak ve detayları neler? Habere hep birlikte göz atalım.

TikTok, Uyku Hatırlacı’nın etkin olduğu durumlarda bildirim yollamayacak

Sosyal medya kullanıcıları, büyük oranda uyku öncesi video izliyor. TikTok için de durum aynı. Bu nedenle ardı arkası kesilmeyen ve dikey kaydırmayla hızla geçiş yapılan videolar, kullanıcıları uzun süre ekranda tutuyor. Bu nedenle TikTok kullanıcıları uzun süre uygulama içinde zaman geçirerek uyku saatini geçiriyor.

Sosyal medya uygulaması TikTok, bunun önüne geçmek için Uyku Hatırlatıcı özelliği üzerinde çalışıyor. Test edilen özellik sayesinde platform, belirlenen aralık içinde 7 saat dolana kadar kişiye bildirim göndermeyecek. Ek olarak da uyku saati gelince uygulamadan çıkmak için kullanıcıya bildirim yollayacak.

Sosyal medya devi, daha önce de kullanıcıların uygulama içinde daha fazla kontrolünü sağlayan ekran süresi yönetim araçlarını sundu. Aynı zamanda da geçtiğimiz aylarda uygulama içi bir araç başlattı. Bu sayede kullanıcılar; 10,20 ve 30 dakikalık mola hatırlatıcıları bildirimi almaya başladı.

Öte yandan TikTok’un Uyku Hatırlatıcı dışında genç yaştaki kullanıcıları için benzer bir uygulaması zaten mevcut. 13-15 yaş arasında kullanıcılar, 21.00 sonrası; 16-17 yaş aralığındaki kullanıcılar ise 22.00 sonrasında bildirim almıyor.

TikTok sözcülerinden biri, ekran konusundaki bu özelliklerin kullanıcıların dijital refahı için başlattıklarını geçmiş zamanlarda yaptığı bir röportajda belirtmişti. Siz okuyucularımız bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yeni özellik işe yarayacak mı? Görüşlerinizi Yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

Yorum yapın

vapeayr.net seniorpuffs.com shoppuffer.com vozol10000.com Bypuff.com Vozol Puff Türkiye Distribütörü Resmi Satış Sitesi olarak en çok satan aromaları ve en çok satan puff modellerini sizler için temin etmekte kapıda ödeme güvencesiyle sizlere gönderim sağlamaktadır. vozol Elf bar 5000 Vozol 5000 Vozol 6000 Vozol 7000 Vozol 10000 Vozol 12000 Vozol likit Stlpuff.com puff, puff bar, elf bar, vozol tüm puff çeşitlerinin resmi satış sitesi olarak kapıda ödeme güvencesiyle sizlere hizmet etmektedir. vozol Elf bar 5000 Vozol 5000 Vozol 6000 Vozol 7000 Vozol 10000 Vozol 12000 Vozol likit resmi satış siteleri