Türk Telekom özel numara engelleme nasıl yapılır?

Photo of author

By admin

Akıllı telefonlar hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline geldi. Öyle ki artık özel hayatımızdan iş görüşmelerine ve dosya aktarımına kadar her şeyi yapmak için kullanıyoruz. Ancak kimliği belirsiz aramalar nedeniyle kendimizi rahatsız edici bir pozisyonda bulabiliriz. Peki Türk Telekom özel numara engelleme işlemi nasıl yapılır?

Türk Telekom özel numara engelleme – Tüm yöntemler

Telefonlarımıza gelen çağrılar eğer gizli numara üzerinden yapılmamışsa oldukça basit birkaç adım ile arayan numaraları engelleyerek bizlere ulaşmasını engelleyebiliriz. Fakat gizliden aranıyorsak hattımızı bu çağrılara kapalı hale getirmemiz gerekiyor. İşte Türk Telekom özel numara engelleme yöntemleri…

1. yöntem

Gizli numaralardan gelen çağrıları engellemek veya alabilmek için *253# yazarak arama yapmanız yeterli olacaktır. Bu aramayı yaptığınızda gizli numaralardan çağrı engelleme servisi mevcut durumunu değiştirecek. Yani aktif ise deaktif, deaktif ise aktif olacak. Siz de ekranınızda ilgili bilgiyi görebileceksiniz.

2. yöntem:

  • Türk Telekom web sitesine girin.
  • Ardından online işlemler seçeneğine tıklayın.
  • Burada telefon numaranız ile giriş yapın.
  • Ardından Gizli Numara Engelleme isimli servisi tıklayarak aktif hale getirin.

3. yöntem

Müşteri hizmetleri ile görüşme sağlamak özellikle yoğun saatlerde bir hayli zor olacaktır. Zira uzun bekleme süreleriyle karşılaşabilirsiniz. Fakat 444 1 444 numaralı müşteri hizmetlerini arayıp canlı destek hattına bağlanarak hattınızı özel numaralara kapatabilirsiniz.

4. yöntem

Bazı akıllı telefonlarda bu seçenek üretici firma tarafından deaktif edilmiş olsa da arama ekranında *100# tuşlarını kodlayarak özel bir menüye ulaşabilirsiniz. Burada hattınızı gizli numaralara kapatacağınız bir seçenek göreceksiniz. Aktif hale getirmeniz yeterli olacaktır.

5. yöntem

  • Türk Telekom mobil uygulamasına giriş yapın.
  • Ayarlar seçeneğini tıklayın.
  • Çağrı Ayarları sekmesine geçiş yapın.
  • Gizli Numara Engelleme seçeneğini açın.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Yorum yapın

vapeayr.net seniorpuffs.com shoppuffer.com vozol10000.com Bypuff.com Vozol Puff Türkiye Distribütörü Resmi Satış Sitesi olarak en çok satan aromaları ve en çok satan puff modellerini sizler için temin etmekte kapıda ödeme güvencesiyle sizlere gönderim sağlamaktadır. vozol Elf bar 5000 Vozol 5000 Vozol 6000 Vozol 7000 Vozol 10000 Vozol 12000 Vozol likit Stlpuff.com puff, puff bar, elf bar, vozol tüm puff çeşitlerinin resmi satış sitesi olarak kapıda ödeme güvencesiyle sizlere hizmet etmektedir. vozol Elf bar 5000 Vozol 5000 Vozol 6000 Vozol 7000 Vozol 10000 Vozol 12000 Vozol likit resmi satış siteleri