Twitter çalışanı casuslukla suçlandı!

Photo of author

By admin

Ahmed Abouammo, Ağustos ayında Suudi Veliaht Prensi Muhammed bin Selman’ın bir yardımcısından rüşvet almaktan suçlu bulundu. Abouammo’nun para karşılığında, muhalifleri takip etmeye ve susturmaya yardımcı olabilecek bazı hassas hesap bilgileri sağladığı iddia ediliyor.

Mısır’da doğan bir ABD vatandaşı olan Abouammo, savcıların yedi yıl istedikleri ceza davasında üç buçuk yıllık bir hapis cezasına mahkum edildi.

Twitter çalışanı casuslukla suçlandı!

Eski Twitter medya ortaklığı yöneticisi, yalnızca işini yaptığını söyledi, ancak kanıtlar, bin Salman’ın yardımcısından 300.000 dolar ve 20.000 dolarlık bir Hublot saati aldığını ortaya koydu. Ağustos ayı sonlarında bir Twitter muhbiri, skandalın şirketteki daha geniş bir gevşek veri güvenliği uygulamasını yansıttığını öne sürdü.

Davada Abouammo ile birlikte iki kişi daha suçlandı. Suudi vatandaşı Ali Alzabarah, savcıların yüksek profilli muhalif (ve Cemal Kaşıkçı müttefiki) Omar Abdulaziz’inki de dahil olmak üzere 6.000’den fazla hesabın kişisel bilgilerini ele geçirdiğini söylenen başka bir eski Twitter çalışanı. Üçüncü kişi olan Ahmed Almutairi de suçlandı ancak kendisi Twitter çalışanı değil. İddiaya göre Almutairi Twitter çalışanları ve Suudi hükümeti arasında bir bağlantı görevi gördü. Üç kişiden yalnızca Abouammo suçlamalarla yüzleşmek için ABD’deydi.

Yorum yapın

vapeayr.net seniorpuffs.com shoppuffer.com vozol10000.com Bypuff.com Vozol Puff Türkiye Distribütörü Resmi Satış Sitesi olarak en çok satan aromaları ve en çok satan puff modellerini sizler için temin etmekte kapıda ödeme güvencesiyle sizlere gönderim sağlamaktadır. vozol Elf bar 5000 Vozol 5000 Vozol 6000 Vozol 7000 Vozol 10000 Vozol 12000 Vozol likit Stlpuff.com puff, puff bar, elf bar, vozol tüm puff çeşitlerinin resmi satış sitesi olarak kapıda ödeme güvencesiyle sizlere hizmet etmektedir. vozol Elf bar 5000 Vozol 5000 Vozol 6000 Vozol 7000 Vozol 10000 Vozol 12000 Vozol likit resmi satış siteleri