Ucuz iPhone modeli için kahreden haber geldi!

Photo of author

By admin

iPhone SE serisi, standart iPhone modellerine göre uygun bir fiyatlı alternatif olarak biliniyor. Ülkemizde de oldukça popüler olan bu model, bütçe dostu telefon arayanların tercihleri arasında yer alıyor.

Ancak seri hakkında üzücü bir haber geldi. Apple’a olan yakınlığı ile bilinen ünlü analist Ming-Chi Kuo’ya göre 2016’da ilk kez ortaya çıkan iPhone SE serisi için yolun sonuna gelindi.

Apple, iPhone SE 4 planlarını iptal etmiş olabilir

Ming-Chi Kuo, yayınladığı bir içerikte Apple’ın önümüzdeki yıl piyasaya süreceği beklenen iPhone SE 4 modelini iptal ettiğini belirtti. Bu dördüncü nesil iPhone SE modelinde şirketin kendi ürettiği ilk 5G çipi yer alacaktı.

Kuo’ya göre kendi 5G çip planını da dolaylı olarak rafa kaldırmış olan Apple, 2024 yılında piyasaya sürülecek iPhone 16 serisi için Qualcomm’un 5G çiplerinden yararlanmaya devam edecek.

iPhone SE serisi neden iptal ediliyor?

Apple, iPhone SE serisinin ilk modelini 2016’da piyasaya sürmüştü. Yoğun talep gören bu modelin devamı olarak Touch ID sistemini geri getiren iPhone SE 2020 tanıtılmıştı. Bu model de aynı şekilde Apple’a büyük kâr getirmişti.

Ancak 2022’de piyasaya sürülen son iPhone SE modeli için beklenen talep görülemedi. Endüstri analistleri bu düşük talebin, üçüncü nesil iPhone SE’nin bir önceki SE modeliyle aynı özellikleri taşıdığından kaynakladığını belirtti.

Bu gelişmelerin ardından Apple, iPhone SE serisini iptal etmiş olabilir. Ancak Apple’ın yeni bir uygun fiyatlı alternatif model geliştirmesi sürpriz olmaz çünkü teknoloji devi pazarın her seviyesine erişmek istiyor. Apple’ın nasıl bir yol alacağını ilerleyen zamanlarda göreceğiz.

Yorum yapın

vapeayr.net seniorpuffs.com shoppuffer.com vozol10000.com Bypuff.com Vozol Puff Türkiye Distribütörü Resmi Satış Sitesi olarak en çok satan aromaları ve en çok satan puff modellerini sizler için temin etmekte kapıda ödeme güvencesiyle sizlere gönderim sağlamaktadır. vozol Elf bar 5000 Vozol 5000 Vozol 6000 Vozol 7000 Vozol 10000 Vozol 12000 Vozol likit Stlpuff.com puff, puff bar, elf bar, vozol tüm puff çeşitlerinin resmi satış sitesi olarak kapıda ödeme güvencesiyle sizlere hizmet etmektedir. vozol Elf bar 5000 Vozol 5000 Vozol 6000 Vozol 7000 Vozol 10000 Vozol 12000 Vozol likit resmi satış siteleri