Uzay istasyonu modülünü, içine gaz doldurarak Dünya’da havaya uçurdular

Photo of author

By admin

Özel bir uzay şirketi olan Sierra Space, geçtiğimiz gün geliştirme aşamasındaki bir astronot habitatında gerçekleştirdiği stres testini başarıyla tamamladığını duyurdu. Bu, bu yılın başlarında Temmuz ayında yapılan testin ardından ikinci başarılı test oldu. Test, modülün içine onu patlatıncaya kadar gaz pompalamayı içeriyordu.

Sierra Space, uzun vadeli ticari uzay yolculuklarında kullanılması düşünülen Büyük Entegre Esnek Ortam (LIFE) habitatını geliştiriyor. Şirket, LIFE habitatının hem alçak Dünya yörüngesi hem de yerleşim ve bilim çabalarını barındırabilecek uzun süreli görevler için tasarlanmış üç katlı bir platform olduğunu söylüyor. Sierra Space, Blue Origin ile birlikte, üzerine LIFE modüllerinin takılacağı Orbital Reef adlı özel bir uzay istasyonunu Dünya yörüngesine yerleştirmeyi hedefliyor.

LIFE habitatının uzaydaki dayanıklılığını test etmek için, Sierra Space başarılı bir Nihai Patlama Basıncı (UBP) testi gerçekleştirdi. Ekip, habitatın üçte bir ölçekli bir modelini aldı ve stres limitlerini belirlemek için içine patlama noktasına kadar hidrojen gazı pompaladı. Patlamanın ne kadar şiddetli olabileceği göz önüne alındığında, Sierra Uzay ekibi testi NASA’nın Apollo programı sırasında roketleri test etmek için kullandığı aynı fırlatma rampasında gerçekleştirdi. Bu, Temmuz ayındakinin ardından LIFE’ın ikinci UBP stres testi. İkisi de başarılı oldu.

LIFE baş mühendisi Shawn Buckley bir şirket basın açıklamasında, “Bu ikinci başarılı UBP testi, tümü sertifikalandırma için kilit alanlar olan tasarım, üretim ve montaj tekrarlanabilirliğini gösterebileceğimizi kanıtlıyor” dedi. Sierra Space CEO’su Tom Vice ayrıca şunları söyledi: “LIFE yaşam alanı modülü, insanların uzayda güvenli ve rahat bir şekilde yeni medeniyetler geliştirmeye başlamasını sağlayan temel teknoloji olacak.

Yorum yapın

vapeayr.net seniorpuffs.com shoppuffer.com vozol10000.com Bypuff.com Vozol Puff Türkiye Distribütörü Resmi Satış Sitesi olarak en çok satan aromaları ve en çok satan puff modellerini sizler için temin etmekte kapıda ödeme güvencesiyle sizlere gönderim sağlamaktadır. vozol Elf bar 5000 Vozol 5000 Vozol 6000 Vozol 7000 Vozol 10000 Vozol 12000 Vozol likit Stlpuff.com puff, puff bar, elf bar, vozol tüm puff çeşitlerinin resmi satış sitesi olarak kapıda ödeme güvencesiyle sizlere hizmet etmektedir. vozol Elf bar 5000 Vozol 5000 Vozol 6000 Vozol 7000 Vozol 10000 Vozol 12000 Vozol likit resmi satış siteleri