WhatsApp’ın yeni özelliği hem sevindirdi hem kafa karıştırdı

Photo of author

By admin

Sosyal medya dünyasının en büyük ismi olan WhatsApp, yakın zamanda abisi Facebook’u aylık aktif kullanıcı sayısı klasmanında geçmiş ve liderlik koltuğunu elinden almıştı. Üstelik bu kategoride yaklaşık 4 milyar kullanıcısı bulunan WhatsApp’ı, yakın zamanda geride bırakabilecek bir rakibi de görünmüyor. Bununla birlikte dünya nüfusunun yarısı tarafından kullanılan bu uygulamanın, kendini geliştirerek daha güvenli bir ortam kurması gerektiği de kesin. İşte WhatsApp’ta tam olarak bunu yapıyor.

Ortaya çıkan yeni bilgilere göre Amerikalı sosyal medya devi iki yeni özellik üzerinde çalışıyor. Aslında bu özelliklerin aynı kökenden doğduğunu da söyleyebiliriz. Buna göre artık WhatsApp’ta paylaşılan durum mesajları da kişiler ya da gruplar arasında gerçekleşen sohbetler de şikayet edilebilecek.

WhatsApp’ın yeni özelliği hem sevindirdi hem kafa karıştırdı

Şikayeti ilk olarak moderasyon ekibi inceleyecek ve sonrasında gerek görmesi halinde bu bildirim WhatsApp genel merkezine yönlendirilecek. Buraya kadar son derece güzel. Yani artık gerek durumda gerekse de mesajlarda rahatsız edici içeriklere yer veren kullanıcılar ve bu gönderiler şikayet edilebilecek. Ancak asıl kafa karıştıran şey bu şikayetin akıbetin ne olacağı.

Yani şu an için bu şikayetin yaptırımının ne olacağı meçhul. Tabi burada ilgili gönderinin kaldırılacağı kesin ancak WhatsApp’ın doğası gereği gerek durum gerekse de mesajlar saliseler içerisinde tekrar tekrar paylaşılabilir. Amerikalı teknoloji devi bunu engellemek için ne düşünüyor hatta belki de böyle bir düşüncesi var mı işte onu da zaman gösterecek.

Yorum yapın

vapeayr.net seniorpuffs.com shoppuffer.com vozol10000.com Bypuff.com Vozol Puff Türkiye Distribütörü Resmi Satış Sitesi olarak en çok satan aromaları ve en çok satan puff modellerini sizler için temin etmekte kapıda ödeme güvencesiyle sizlere gönderim sağlamaktadır. vozol Elf bar 5000 Vozol 5000 Vozol 6000 Vozol 7000 Vozol 10000 Vozol 12000 Vozol likit Stlpuff.com puff, puff bar, elf bar, vozol tüm puff çeşitlerinin resmi satış sitesi olarak kapıda ödeme güvencesiyle sizlere hizmet etmektedir. vozol Elf bar 5000 Vozol 5000 Vozol 6000 Vozol 7000 Vozol 10000 Vozol 12000 Vozol likit resmi satış siteleri