Xiaomi’den bütçe dostu elektrikli otomobil: Kaçağı var mı bunun!

Photo of author

By admin

Dünya da herkesin bildiği “Çin malı kaliteli değildir” algısı vardır. Aslına bakarsanız bu algı tamamen Çin ile rekabet içinde olan diğer ülkelerin uydurmasıdır diyebiliriz. Buna rağmen Çinli şirketler piyasada güçlü yer edinebilmişlerdir.

Bu güçlü şirketlerin başında Huawei, Xiaomi, Oppo ve Vivo gibi şirketler bulunmakta. Yukarıda değindiğimiz Çin mali dandiktir durumu aslında geçerli değil. Zira bugün kullandığımız tüm elektronik alet Çinli üreticilerin elinden çıkmış ve orada üretilmişlerdir. Artık bu ürünlere ilerleyen yıllarda Xiaomi tarafından bir araba da eklenecek.

Xiaomi elektrikli otomobilini sokağa indirdi

Çinli şirket Xiaomi’nin elektrikli otomobil üreteceğini duyurması, piyasalarda ciddi bir rekabet ortamının doğacağını garantilemişti. Aradan geçen uzunca bir zamanın ardından firmanın elektrikli aracı artık test aşamasına geldi. Yollarda görülen araç kamuflajlı olsa da Xiaomi’nin en önemli projelerinden birisi olacak.

Benzinli araçlar yaygın olarak tercih edilmesine rağmen birçok firma elektrikli araç üretimine ağırlık veriyor. İçten yanmalı motorların terk edilmeye başlandığı bu dönemde fiyat-performans ürünleriyle adından çokça söz ettiren Xiaomi de bu adıma uyan firmalardan birisi.

Xiaomi’nin CEO’su Lei Jun, yeni elektrikli aracın nasıl üretileceği konusunda firma olarak çok çaba harcadıklarını açıklamıştı. Yeni aracın 2024’ün ilk yarısında üretime girmesi hedefleniyor. Zira şirketin 2022’nin ilk üç çeyreğinde otomobil üretimine yaptığı toplam yatırım 1,86 milyar Çin Yuanı (270 milyon dolar) olarak açıklanmıştı. Bu da aracın yakın tarihte piyasada olacağını gözler önüne seriyor.

Bilgi henüz doğrulanmasa da birçok Çinli, Xiaomi’nin elektrikli aracını yollarda gördüklerini iddia ediyor. Resimlerde görüldüğü gibi araç kamuflaj ile korunarak test ediliyor. Bu 2 fotoğrafın Çin’deki Xiaomi Bilim ve Teknoloji Parkı yakınlarında çekildiği iddia ediliyor.

Xiaomi’nin elektrikli arabası, tıpkı diğer EV’ler de olduğu gibi otonom sürüş teknolojisine sahip olacak. Başlangıç ​​fiyatı 40.000 doları biraz geçmesi beklenen aracın fiyat-performans konusunda kullanıcılarını memnun etmesi bekleniyor.

Yorum yapın

vapeayr.net seniorpuffs.com shoppuffer.com vozol10000.com Bypuff.com Vozol Puff Türkiye Distribütörü Resmi Satış Sitesi olarak en çok satan aromaları ve en çok satan puff modellerini sizler için temin etmekte kapıda ödeme güvencesiyle sizlere gönderim sağlamaktadır. vozol Elf bar 5000 Vozol 5000 Vozol 6000 Vozol 7000 Vozol 10000 Vozol 12000 Vozol likit Stlpuff.com puff, puff bar, elf bar, vozol tüm puff çeşitlerinin resmi satış sitesi olarak kapıda ödeme güvencesiyle sizlere hizmet etmektedir. vozol Elf bar 5000 Vozol 5000 Vozol 6000 Vozol 7000 Vozol 10000 Vozol 12000 Vozol likit resmi satış siteleri