Yarım asır önce yayınlanan bu yazılım, 80 yaşındaki mimarı tarafından güncellendi

Photo of author

By admin

İlk olarak 1977’de kullanıma sunulan bir yazılım platformu olan AWK, başlangıcından neredeyse yarım asır sonra, uzun zamandır beklenen bir güncelleme aldı.

Daha da etkileyici olansa, yazılımın kısaltmasının arkasındaki ekibin (AWK – Alfred Aho, Peter Weinberger ve Brian Kernighan) bir üyesi olan 80 yaşındaki Kanadalı bilgisayar bilimcisi Brian Kernighan‘ın çalışması ile bu güncellemenin sunulmuş olması.

İşletim sistemi açısından POSIX uyumluluğu, metin dosyalarını analiz etmeye yönelik bir programlama dili olan AWK’yi içermesini gerektiriyor. AWK ilk olarak 1979’da, AT&T tarafından ticarileştirilmeden önce Bell Labs tarafından oluşturulan UNIX’in son sürümü olduğu kabul edilen UNIX Sürüm 7’de görüldü. POSIX onaylı diğer işletim sistemleri arasında macOS, VxWorks ve z/OS yer alıyor.

Güncellemede şu ana kadar bir realloc hatası bulundu ve Kernighan daha fazlasının da olabileceğinden şüphelendiğini belirtiyor. Şu anda “makul miktarda” test yapıldığını söylüyor ancak “açıkça daha fazla teste ihtiyaç olduğunu” belirtiyor.

GitHub’daki ileti dizisindeki yorumlar, güncellemenin önemini vurguluyor ve “vay canına” veya “saygılar” gibi tek satırlık övgüler içeriyor. Ancak Kernighan, bu yorumların yorumlar kısmını gereksiz yere doldurmasından dolayı bu tür tek kelimelik yorumlardan kaçınılmasını istediğini söylüyor.

Yorum yapın

vapeayr.net seniorpuffs.com shoppuffer.com vozol10000.com Bypuff.com Vozol Puff Türkiye Distribütörü Resmi Satış Sitesi olarak en çok satan aromaları ve en çok satan puff modellerini sizler için temin etmekte kapıda ödeme güvencesiyle sizlere gönderim sağlamaktadır. vozol Elf bar 5000 Vozol 5000 Vozol 6000 Vozol 7000 Vozol 10000 Vozol 12000 Vozol likit Stlpuff.com puff, puff bar, elf bar, vozol tüm puff çeşitlerinin resmi satış sitesi olarak kapıda ödeme güvencesiyle sizlere hizmet etmektedir. vozol Elf bar 5000 Vozol 5000 Vozol 6000 Vozol 7000 Vozol 10000 Vozol 12000 Vozol likit resmi satış siteleri